A rendőrség megkezdte annak a két biztonsági őrnek a meghallgatását, akikre rálőtt egy férfi Újpesten, az Árpád úti K&H- bankfiókban. Schőn Péter, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivőjének tájékoztatása szerint a fegyveres bankrabló fantomképét hamarosan felteszik a rendőrség honlapjára.
A korábban megműtött őrök állapotáról a családok kérésére semmilyen információt nem adnak az illetékesek.
Mint a HavariaPress megírta: szerdán délelőtt egy kapucnis férfi rontott be az K&H Árpád úti bankfiókjába, a bejárati ajtót egy szatyorral kitámasztotta, s közben azt kiabálta, hogy abban bomba van, amit felrobbant, ha nem kapja meg a bevételt. Mikor a bank két biztonsági őre megpróbált közbeavatkozni, a rabló előrántotta pisztolyát, és két lövéssel leterítette őket. A sokkos állapotba került alkalmazott egy szatyornyi pénzt adott át a férfinak, aki körülbelül hatszázezer forinttal – a szemtanúk szerint gyalog – menekült el.
Azt még nem árulták el az illetékesek, hogy a rabló dulakodás közben, közvetlen közelről, vagy több méter távolságról lőtt-e az őrökre kis kaliberű fegyverével.
Az egyik biztonsági őrt mellkasán, a másikat combján érte a lövés, a mellkason lőtt őrt életveszélyes, társát súlyos sérülésekkel vitték kórházba.
A rabló szatyrát tűzszerészek vizsgálták át, de robbanószert nem találtak benne. A rendőrség nagy erőkkel, forró nyomon üldözi a feltehetően álszakállt viselő bankrablót. A bankrablás nyomravezetője továbbra is egymillió forintos nyomravezetői díjra számíthat.
Drága a bankbiztonság
Nincs rá módszer, hogy meg lehessen előzni a bankrablásokat – állítja a Bankszövetség. Tehetnének ugyan például fémdetektoros kapukat a bankfiókokba, az ügyfeleket is átvizsgálhatnák, de ez egyrészt drága lenne, másrészt valószínűleg az emberek is rosszul viselnék. A móri bankrablás óta egyébként sok bankban fejlesztették a biztonsági berendezéseket. A kisebb bankokban azonban nem mindenhol.
2002. május 9-én, Móron nyolc embert lőttek le a bankrablók. A bankbiztonsági szakértők ezt a napot tartják a fordulópontnak, ezután vált központi kérdéssé Magyarországon, hogy mennyire biztonságosak a bankfiókok.
Az azóta eltelt négy évben voltak is változások, több lett a fegyveres biztonsági őr, jobb minőségű kamerákat szereltek fel, és több lett az időzáras széf, tehát amit a pénztárosok sem tudnak azonnal kinyitni. Olyan módszer azonban nincs, amivel meg lehetne előzni minden bankrablást.
A bankrablások mozgatórugója az egy helyen egy időben együtt levő készpénz. Emiatt biztonsági szakértők szerint előtérbe kellene helyezi az elektronikus pénzforgalmat, tehát nem készpénzzel, hanem bankkártyákkal és PIN-kódokkal kellene intézni a pénzügyeket. Bár elsőre furcsán hangzik, de vannak, akik szerint az is növeli a bankrablások esélyét, hogy fegyveres biztonsági őrök védik a bankfiókokat. Az első, akit lefegyvereznek, az a biztonsági őr, és sokszor az ő fegyverével folytatják a bankrablást.
A Bankszövetség szerint egyébként a magyar bankok biztonsága nem marad el az európai szinttől, de főleg a kisebb bankok fiókjaira ráférne a fejlesztés, bár a minimumkövetelményeknek azok is megfelelnek – olvasható a tv2.hu-n.

A legtöbben csak 4 pontig jutnak – Ön mennyire ismeri Magyarországot?