Ügyészségi túlkapás?

A kaposvári bíróság első fokon felmentette a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezetének (TMRSZ) főtitkárát az ellene felhozott adócsalás és számviteli rend megsértése vádja alól. Szima Judit szerint bebizonyosodott, hogy a nagy rendőrszakszervezetekből kivált TMRSZ-t a „régi idők módszereivel” próbálták, próbálják ellehetetleníteni.

Magyar Nemzet
2006. 06. 05. 22:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tavalyelőtt, akkor még Tolna Megyei Rendőrszakszervezet néven azért alakult meg a TMRSZ, mert tagjai elégedetlenek voltak a másik két régi szakszervezet, a Független Rendőrszakszervezet, valamint a Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezete munkájával. Az új érdekvédelmi tömörülés a keresztény-konzervatív értékrendet képviselő konföderációhoz, a Munkástanácsokhoz csatlakozott, és tiltakozott az elmaradt tizenharmadik havi juttatás miatt, pert indított a rendőrség ellen a ki nem fizetett távolléti díjak megtérítéséért, veszélyességi pótlékot és sztrájkjogot követelt a rendőröknek. Az egyre növekvő és erősödő TMRSZ főtitkáránál tavaly nyáron házkutatást tartottak a Somogy megyei ügyészségi nyomozók a szakszervezet gazdálkodása körüli, számviteli rend megsértésének vétsége és más bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt.

Később kiderült, hogy a közvetlenül a Lamperth Mónika MSZP-s belügyminiszter alá tartozó Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata (RSZVSZ) feljelentése nyomán kezdett vizsgálódni az ügyészség, amely végül februárban emelt vádat Szima ellen.

A Kaposvári Városi Bíróság elsőfokú ítéletében felmentette a főtitkárt az ellene felhozott háromrendbeli adócsalás vétsége, valamint a folytatólagosan elkövetett számviteli rend megsértése vétsége vádja alól. Szima Judit, aki korábban számos kiemelt ügy – olajszőkítések, sorozatos autólopások – nyomozásában vett részt, lapunknak úgy fogalmazott: az események és a bíróság döntése igazolta korábbi álláspontját, hogy szakszervezetüket személyén keresztül a „régi idők módszereivel” próbálták meg lejáratni, ellehetetleníteni.

Az érdekvédő megjegyezte, hogy az RSZVSZ munkatársai az eljárás során a törvény szerint szükséges bírói vagy ügyészi engedély nélkül vittek el szakszervezetükre vonatkozó belső adatokat a Tolna megyei APEH-ből. A törvénytelen eljárásról a kaposvári ügyészség csak annyit közölt, hogy az adatok megszerzésének módja államtitkot képez – tette hozzá Szima Judit.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.