Tavalyelőtt, akkor még Tolna Megyei Rendőrszakszervezet néven azért alakult meg a TMRSZ, mert tagjai elégedetlenek voltak a másik két régi szakszervezet, a Független Rendőrszakszervezet, valamint a Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezete munkájával. Az új érdekvédelmi tömörülés a keresztény-konzervatív értékrendet képviselő konföderációhoz, a Munkástanácsokhoz csatlakozott, és tiltakozott az elmaradt tizenharmadik havi juttatás miatt, pert indított a rendőrség ellen a ki nem fizetett távolléti díjak megtérítéséért, veszélyességi pótlékot és sztrájkjogot követelt a rendőröknek. Az egyre növekvő és erősödő TMRSZ főtitkáránál tavaly nyáron házkutatást tartottak a Somogy megyei ügyészségi nyomozók a szakszervezet gazdálkodása körüli, számviteli rend megsértésének vétsége és más bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt.
Később kiderült, hogy a közvetlenül a Lamperth Mónika MSZP-s belügyminiszter alá tartozó Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata (RSZVSZ) feljelentése nyomán kezdett vizsgálódni az ügyészség, amely végül februárban emelt vádat Szima ellen.
A Kaposvári Városi Bíróság elsőfokú ítéletében felmentette a főtitkárt az ellene felhozott háromrendbeli adócsalás vétsége, valamint a folytatólagosan elkövetett számviteli rend megsértése vétsége vádja alól. Szima Judit, aki korábban számos kiemelt ügy – olajszőkítések, sorozatos autólopások – nyomozásában vett részt, lapunknak úgy fogalmazott: az események és a bíróság döntése igazolta korábbi álláspontját, hogy szakszervezetüket személyén keresztül a „régi idők módszereivel” próbálták meg lejáratni, ellehetetleníteni.
Az érdekvédő megjegyezte, hogy az RSZVSZ munkatársai az eljárás során a törvény szerint szükséges bírói vagy ügyészi engedély nélkül vittek el szakszervezetükre vonatkozó belső adatokat a Tolna megyei APEH-ből. A törvénytelen eljárásról a kaposvári ügyészség csak annyit közölt, hogy az adatok megszerzésének módja államtitkot képez – tette hozzá Szima Judit.
Büntetést követel az Air India katasztrófa egyik áldozatának édesapja + videó
