Horváth Imre ezredes közölte: a többiek könnyebb sérüléseit a helyszínen ellátták a mentők, vagy kórházban kaptak ápolást, de már mind a tizennégyen visszatértek a megyébe. Megjegyezte: hazaengedték a lábtörést szenvedett tapolcai rendőrt is.
Az ezredes elmondta: a Veszprém megyei rendőröket kedden és szerdán este a legkritikusabb helyeken – a Blaha Lujza téren és a Rákóczi úton – vetették be, csütörtökön pedig a Magyar Televízió székházát őrzik.
A főkapitány tájékoztatott a megyében történt eseményekről is, hangsúlyozva, hogy a tüntetések, felvonulások, a gyülekezési törvény hatálya alá tartoznak, és nem választási gyűlések, ezért ezeket a rendezvényeket legalább 72 órával előbb be kell a rendőrségnek jelenteni. Az ezredes tájékoztatása szerint eddig a megye minden városában tartottak tüntetéseket, ám néhány helyen ezt nem jelentették be. Mint mondta: ez megengedhetetlen, s ragaszkodni fognak a törvény előírásaihoz. Kitért arra is, hogy szerdán este a veszprémi demonstráció szervezői bejelentették ugyan a rendezvényt, ám amikor a szervezők bejelentették a tüntetés végét, több százan felvonultak még az egyik lakótelepen, s ott hangoskodtak, majd visszavonultak a belvárosba.
A rendőrök felszólítására békésen szétoszlott a tömeg, a szervezők ugyanakkor arra hivatkoztak, hogy nem tudtak a rendőrök által ismertetett törvényi rendelkezésről – mondta a megbízott főkapitány. Horváth Imre ezredes ismertetése szerint csütörtökön estére a megye városai közül Ajkán, Balatonfüreden, Pápán és Várpalotán jelentettek be tüntetést.
(MTI)

Jégeső és villámárvíz: ítéletidő tarolta le a fél országot – videó