A miniszterelnök tegnap arra utasította az igazságügyi tárcát, hogy keddre készítse el a gyülekezési jog újraszabályozásával kapcsolatos jogszabályok módosítását – közölte Kondorosi Ferenc, a minisztérium államtitkára.
A lehetséges módosítások között említette az időkeret meghatározását, miszerint este nyolc után nem lehet majd zajosan tiltakozni. Azon is gondolkodnak, hogy a demonstrációt ne a rendőrségnek, hanem az önkormányzatnak kelljen bejelenteni. Szabályoznák a spontán demonstrációt, azt, hogy ugyanarra az időpontra és helyszínre bejelentett tüntetések esetén mi a teendő. A Kossuth téri helyzet rendezésére az államtitkár elfogadható megoldásnak tartja, hogy a Parlamentet és környékét nemzeti emlékhellyé nyilvánítsák. Így a zaj, a reklámok és az árusítás szempontjából szigorúbb szabályokat lehetne alkalmazni.
A tervezett módosítás elősegítené, hogy egy-egy rendezvény megtiltására választási kampány idején az általános szabályoknál szigorúbb, a kollektív véleménynyilvánításnak nagyobb teret adó rendelkezések érvényesüljenek. A hatályos törvény szerint a gyülekezési jog általános korlátját jelenti, hogy csak békés úton valósulhat meg, nem járhat mások jogainak és szabadságának sérelmével, nem valósíthat meg bűncselekményt, arra való felhívást, valamint a résztvevők a rendezvényen nem jelenhetnek meg fegyveresen, illetve felfegyverkezve.
A kétharmados törvények módosításának ügyében az ellenzéket nem keresték meg – reagált Répássy Róbert, az alkotmányügyi bizottság fideszes alelnöke. A gyülekezési joggal kapcsolatban vannak tisztázandó kérdések, de a szigorítást semmiképpen sem támogatjuk – mondta a képviselő. Az időbeli korlát bevezetése, amelyet a napokban az országos rendőrfőkapitány is felvetett, szerinte nem alkotmányos. A közterület-foglalással kapcsolatos kérdéseket azonban ő is tisztázná, és fontosnak tartja, hogy az állami ünnepek megrendezése elsőbbséget élvezzen.
(Forrás: Magyar Hírlap)

Menczer: A teljes magyar dollármédia cinkos, támogatnak egy hazaárulót – videó