A levélben a tárca felhívja az aukciósház vezetőjének figyelmét arra, hogy a Magyar Köztársaság évek óta komoly erőfeszítéseket tesz egy késő római kori ezüstgyűjtemény visszaszerzésére. A kulturális területet felügyelő szaktárca által folyamatosan képviselt álláspont szerint a Seuso-ezüst vagy Seuso-kincs néven közismertté vált kincseket Magyarország területén találták meg, és jogtalanul szállították el az ország területéről több mint húsz évvel ezelőtt. A magyar jogszabályok értelmében a kincsek a magyar állam tulajdonát képezik, erre figyelemmel a magyar állam tulajdoni igényét továbbra is fenntartja, és ezzel kapcsolatosan minden lehetséges jogi lépést megtesz.
Az Oktatási és Kulturális Minisztérium a levélben utal arra, hogy elengedhetetlennek tartja mind az aukciósház, mind az esetleges vételi szándékkal rendelkező érdeklődők korrekt tájékoztatását a kincsek tulajdonjogi helyzetének tisztázatlanságát illetően.
A magyar minisztérium egyben arról is tájékoztatja a levélben a londoni aukciósház vezetőjét, hogy a magyar állam jogi képviseletét az ügyben ellátó ügyvédi iroda részletes – tudományos, jogi, valamint etikai kérdéseket felvető – összefoglalót készített a magyar álláspontról, és ezt az egyetemes kulturális örökség megóvása érdekében eljuttatta a brit kulturális, média- és sportminisztériumnak, kérve együttműködésüket és a lehetséges intézkedések megtételét.
Kiderült, hogy mikor indul a magyar űrhajós a Nemzetközi Űrállomásra