Maan:
Csütörtök éjszaka is folytatta az izraeli légierő a Gázai övezet bombázását. Az akciók során bomba robbant néhány méternyire a palesztin kormányfő, Ismail Hanije házától is – írja a Maan, a palesztin hírügynökség.
A szemtanúk szerint a célpont valószínűleg Hanije őrségének szállása és talán a kormányfő háza lehetett. Bombatámadás érte továbbá a belügyminiszter őrségének és a Hamász fegyveres szárnyának épületeit is.
Az izraeli hadsereg sajtónyilatkozatban cáfolta ezeket a találgatásokat, mondván: „nem Hanije lakása volt a célpont, hanem a Gáza város nyugati részén fekvő olyan létesítmények, amiket a Hamász használ.”
Ezzel egy időben az izraeli katonaság további letartóztatási akciókat folytat Ciszjordánia területén. Tegnap a Nablusz környéki sátortáborban csaptak le a Fatah katonai szárnyának, az al-Aksza mártírjainak brigádjai 13 tagjára.
Csütörtökön a Fatah és a Hamász több vezető személyiségét is őrizetbe vették, köztük a jelenlegi oktatási, valamint a volt foglalkoztatási minisztert és a törvényhozási tanács több tagját.
Az izraeli védelmi miniszter a katonai rádiónak adott interjújában elmondta, hogy a letartóztatásokkal kívánnak üzenni a fegyvereseknek, hogy hagyjanak fel az izraeli területek elleni rakétatámadásokkal, hozzátéve azt is, hogy „a letartóztatás jobb, mint egy háború.”
Al-Dszazíra:
Három évi szabadságvesztésre ítélt a rabati bíróság öt marokkói emberi jogi aktivistát csütörtökön – tudósít a katari al-Dszazíra hírtelevízió.
A vádak szerint az elítéltek telefonon zaklatták a királyi család tagjait, és így felségsértést követtek el.
Az aktivisták védője, Mohamed Sadaqú elmondta, hogy védenceit május 6. óta tartják előzetes letartóztatásban, mivel az ügyész úgy látta, hogy veszélyt jelentenek a fennálló rendre. Sadaqú azt is hozzátette, hogy az ítélet azért ilyen szigorú, mert abban a királyi család érintett, így nem lát esélyt a fellebbezésre sem.
A rabati emberi jogi szervezet szóvivője szerint a kormányzat ezzel az üggyel akarja elnémítani az emberi jogokért kiállókat.
Ash-Sharq al-Awsat
Netanjahu, a volt izraeli miniszterelnök üdvözli a jordán-palesztin konföderáció gondolatát – írja a szaúdi ash-Sharq al-Awsat.
A jobboldali Likud párt első embere a Financial Timesnek adott interjújában kifejtette, hogy „egy jordán-palesztin föderáció reményt adhat a térségben a béke eljövetelére.” Továbbá azt is hozzátette, hogy „a föderáció orvosolhatná a palesztinok legnagyobb problémáját, vagyis a törvények és szabályok hiányát. A törvény ereje visszatartaná a városok lakóit és az utcák népét az erőszaktól, így nem exportálnák azt hozzánk.”
Netanjahu egyébként arról ismeretes, hogy elutasítja az arab országok által benyújtott békejavaslatot. Bizonyos kérdésekben hajlandó lenne alkudni, de szavaival élve a „palesztin menekültek kérdése nem képezheti tárgyalások témáját, mert Izrael biztonsága mindenek előtt áll.”
Számtalan kérdést felvet Berg Dániel részeges botránya
