„Hatvan hátralékos ügyben van az önkormányzat birtokában jogerős bírósági végzés a kilakoltatásra, de továbbra is érvényben van az a politikai döntés, amely szerint Szombathelyen gyermekes családokat nem lakoltatunk ki az utcára„ – mondta. Hozzátette: olyan kilakoltatás azonban lehetséges, amelyben alacsonyabb komfortfokozatú lakásba költöztetik át a családokat, vagy azokat az egyébként az önkormányzattal együttműködni hajlandó bérlőket, akik a nekik nyújtott segítség ellenére sem tudták fizetni a bérleti díjat.
Kővári Attila emlékeztetett: Szombathely önkormányzata már 2000-ben megindította hátralékkezelési programját, amelyben megpróbáltak különböző eszközökkel, a tartozások átütemezésével, segélyezéssel, életvezetési tanácsadással, közmunkaprogramba való bevonással segíteni azokon, akik jelentős díjtartozást halmoztak fel. ”Ez azonban nem mindenkinél vezetett eredményre„ – jegyezte meg.
A kilakoltatatottak többségét, önkormányzati tulajdonú, félkomfortos vagy komfort nélküli lakásokba költöztetik át, ilyen típusú üres lakásokból jelenleg a bizottság elnöke szerint 30-35 van a városban. Kővári Attila elmondta azt is: a kilakoltatások döntő többségénél nincs szükség rendőri közreműködésre, az érintettek általában saját maguktól átköltöznek az önkormányzat által kijelölt lakásokba.
Szombathelyen jelenleg mintegy 2.300 lakás van önkormányzati tulajdonban, ebből 300-ban élnek olyan bérlők, akiknek tartozása meghaladta az 50 ezer forintot. A vasi megyeszékhelyen jelenleg 600-an várnak arra, hogy önkormányzati bérlakásba költözhessenek, idén ebből 60-65 lakásigényt tudnak teljesíteni.
(MTI)
Nagy Feró leleplezte Juszt Lászlót, így tett neki keresztbe a balos tévés + videó
