A parlament 343 igen és egy tartózkodás mellett határozott az Együtt Egymásért, Egy-Másért Alapítvány működésével kapcsolatos vizsgálóbizottság felállításáról. Ismert: az alapítvány felhasználásával milliárdos áfacsalás történt, és feltűntek a szervezet körül egykori és mai titkosszolgák is. Az Országgyűlés egyhangúlag elfogadta a pénzmosás megelőzéséről és megakadályozásáról szóló 2003-as törvény módosítását.
A képviselők 194 igen 142 nem szavazattal és 8 tartózkodással elfogadták az állami vagyonról szóló törvényt, amelynek alapján csökkent a tartós állami tulajdonban maradó cégek köre. A törvény melléklete tartalmazza a tartós állami tulajdonú társasági részesedéssel működő társaságok felsorolását az állami tulajdon arányának megjelölésével.
Az eredetileg beterjesztett lista kiegészült néhány céggel, így például nem lesz értékesíthető a Szerencsejáték Zrt., és felkerült a 100 százalékos állami tulajdonban maradó cégek listájára a Kopint-Datorg, a Tiszavíz Kft, a Concordia Közraktár Zrt., a Rádioaktív Hulladékokat Kezelő Kht., a Bábolna Nemzeti Ménesbirtok Kft. és a Mezőhegyesi Lótenyésztő- és Értékesítő Kft.
A Magyar Nemzeti Bankról szóló 2001-es törvény módosítását 203 képviselő támogatta, 139 ellenezte. Ennek alapján az Országgyűlés választja meg a jövőben a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyelő bizottságának összes tagját a képviselők több mint felének szavazatával. Az MNB-ről szóló törvény módosításával csökken a monetáris tanács tagjainak száma, és a jegybank mindkét alelnöke tagja lesz a testületnek. A jogszabály módosításával megszűnik a nemzeti bank igazgatósága és a közgyűlés. Ismert: a monetáris tanács taglétszámát az előző ciklusban az MSZP-SZDSZ kormány kezdeményezte, hogy jobban beleszólhassanak a döntésekben Járai Zsigmond jegybankelnöksége alatt.
(MTI, MNO)
Antiszemita tartalmak miatt törölt bejegyzéseket a Grok, Elon Musk chatbotja
