Kínát célozták meg a gyémántkereskedők

Marilyn Monroe amerikai filmcsillag legendás dalában azt énekelte, hogy „a gyémánt a nő legjobb barátja" – Sanghajban egyre többen érzik úgy, hogy ez a kínai nőre is érvényes.

MNO
2007. 06. 03. 13:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kínai kommunista rendszer szemében a gyémánt évtizedeken át a keményen megbélyegzett burzsoá luxus jelképe volt, mára azonban az ország importja ebből a drágakőből annyira megnőtt, hogy Kína a világ gyémántpiacainak sorában a negyedik helyre került.

„A ’70-es években semmiféle piac nem volt. A ’80-as években kialakult az ékszerek iránti igény, a következő évtizedben pedig divatba jöttek a kis méretű gyémántok„ – magyarázta el az AFP-nek Lin Csiang (Lin Qiang), a sanghaji gyémánttőzsde (Shanghai Diamond Exchange – SDE) elnöke. Itt bonyolódik e drágakő behozatala és kivitele Kína egészére vonatkozólag.

Kína, amelynek saját termelése ebben a tekintetben jelentéktelen, idén az első negyedévben 78 millió dollár (14,5 milliárd forint) értékben importált gyémántot, ez éves értékre átszámolva 170 százalékos növekedés. Ezek a drágakövek nemcsak kínai nőket ékesítenek majd, mivel az olcsó hazai munkaerő révén Kína egyre nagyobb szerepet játszik a gyémántcsiszolásban, beleértve a külföldi cégek számára végzett munkákat is.

(STOP)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.