Megmenekült? – Állami tulajdonban marad a Herendi

Bátran kijelenthető már, hogy a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. 25 százaléknyi állami tulajdonban lévő részvénye tartósan ebben a tulajdoni formában is marad – mondta az MSZP veszprémi országgyűlési képviselője rendkívüli sajtótájékoztatón kedden Veszprémben.

MNO
2007. 06. 19. 17:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A képviselő utalt arra, hogy az állami vagyonról szóló törvényhez benyújtott módosító indítványát – miszerint a herendi manufaktúra maradjon tartós állami tulajdonban – a parlament költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottsága elfogadta, sőt a módosítás már a bizottság javaslataként került a testület plénuma elé. A módosító javaslatot, azaz a herendi gyár részvényei 25 százalékának tartós állami tulajdonban maradását a parlament hétfőn késő este megszavazta – hangsúlyozta a képviselő.

Katanics Sándor emlékeztetett: a manufaktúra 75 százalékos részvénycsomagja az Antall-kormány idejében létező munkavállalói résztulajdonosi program (mrp) keretében a dolgozók tulajdonába került. Az állami vagyonról szóló törvényhez a módosító javaslatot elsőként benyújtó szocialista képviselő rámutatott: a törvény 64. paragrafusának harmadik bekezdése rendelkezik majd a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt.-ről oly módon, hogy a cég állami tulajdonban lévő részvényei a székesfehérvári székhelyű Közép-Pannon Regionális Fejlesztési Holding Rt. tulajdonába kerülnek, elidegenítési tilalommal.

A fejlesztési holding 100 százalékban állami tulajdonban van – mondta a képviselő, hangsúlyozva, hogy Herendre vonatkozóan döntő jelentőségű a törvényszövegben az „elidegenítési tilalom„. Rámutatott: a manufaktúra 25 százaléknyi részvénycsomagját ugyanis a holding nem adhatja el, sőt akkor sem lenne értékesíthető (privatizálható), ha később esetleg a holding eladásáról döntene az állam.

Katanics kitért arra is, miszerint szó sincs tehát arról – miként azt fideszes képviselők felvetették többek közt Herenddel összefüggésben is több sajtótájékoztatón –, hogy a kormány már a „családi ezüstöt” teszi pénzzé. Herendet illetően az ott dolgozók, a menedzsment számára is jó és megnyugtató megoldás született – vélekedett a veszprémi parlamenti képviselő.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.