Azt követően döntöttek így, hogy a szocialista vezetésű megyegyűlés ügyrendi, pénzügyi és egészségügyi bizottságának együttes ülését botrányos körülmények között, húsz perc után berekesztették, azt követően, hogy a publikum nem volt hajlandó elhagyni a termet a zárt ülés elrendelése után – mondta Herman István.
A megyegyűlés szocialista alelnöke szerint viszont az önkormányzat gazdasági érdekeit sértette volna a nyílt tárgyalás. Ugyanakkor az összevont bizottsági ülés munkáját fenyegető helyzet alakult ki, ezért döntöttek a berekesztés mellett – mondta Merczel József (MSZP).
„Elutasítja-e ön, hogy a Markhot Ferenc Megyei Kórház működtetése kikerüljön nem önkormányzati tulajdonú gazdasági társaság kezébe?„ – idézte a szavazásra bocsátani kívánt kérdés szövegét Herman. Közlése szerint az ülésen mintegy 50–60 ember követelte, hogy jelenlétükben tárgyaljanak a vagyonkezelői jogok átruházásáról szóló pályázatról. Voltak olyan hangok, amelyek egyértelművé tették, hogy csak rendőri felszólításra hagyják el a termet. Ezt követően rekesztette be a szocialista többség az ülést – mondta az ellenzéki politikus.
Merczel József hangsúlyozta, hogy a pályázati kiírás feltételeiről akartak tárgyalni, amelyek semmiképpen nem tartoznak a nyilvánosságra. Miután ez a felhergelt tömeg jelenlétében lehetetlenné vált, berekesztették az összevont ülést. Ezt követően a három bizottság egyenként fog tárgyalni a témáról annak érdekében, hogy az előterjesztés elkészülhessen az önkormányzat június 29-i ülésére – közölte Merczel.
Herman István korábban sajtótájékoztatón szólt arról, hogy a Fidesz Polgári Frakció csupán a bizottsági ülésre szóló meghívóból szerzett tudomást a privatizációs tervről. Akkor emlékeztetett arra, hogy a hatvani kórház működtetési jogát már korábban átvette a Hospinvest Zrt., és a gyöngyösi kórház működtetésére kiírt pályázatot is ez a cég nyerte. Mindkét város élén szocialista polgármester áll. Ennek kapcsán úgy vélekedett: az egri intézményt is ez a cég akarja megszerezni. Ugyanakkor a Fidesz nem támogatja, hogy egy kézbe kerüljön a megye három kórháza – fűzte hozzá.
Ebben a helyzetben javasolták, hogy a megye, Eger városa és a kistérség közösen lássa el a kórház működtetését, ám javaslatukra még csak válasz sem érkezett – idézte fel a történteket Herman István.
(MTI)
A horvát kormányfő óva intett a vámháborútól
