Hangsúlyozta, hogy olyan dolgozóitól kénytelen megválni az anyagi megszorítások miatt az 1700 embert foglalkoztató egészségügyi intézmény, akikre a betegellátás színvonalának megtartása érdekében szükség lenne.
„Értékes kollégákat veszítünk el„ – mondta.
Szabó Dénesné, a megyei kórház humánpolitikai osztályának vezetője a létszámleépítés részleteiről közölte: 77 dolgozónak már felmondtak, illetve felmentették őket, 19-el az érintettek közül közös megegyezéssel szüntetik meg a munkaviszonyt.
„A létszámleépítés minden szakmát és szakterületet érint, orvosokat, egészségügyi szakdolgozókat és az adminisztratív dolgozók körét is” – mondta.
Hozzátette: az érintettek munkaviszony megszüntetését többféle módon kezdeményezték, voltak, akiknek határozott időre szóló szerződését nem hosszabbították meg, vannak, akik próbaidejüket töltötték és olyanok is, akik nyugdíj mellett dolgoztak, az ő munkaviszonyuk felmentéssel szűnik meg.
Szabó Miklósné elmondta még: az elbocsátandók száma attól is függ, hogy az Országgyűlés hogyan dönt a Munka törvénykönyvének módosításáról, ennek az ügyeleti időt érintő részéről.
„Ha július elsejétől hatályba lép az új szabály, és az ügyeleti idő beleszámít majd a munkaidőbe, az komoly munkaszervezési problémákkal jár, így azokon a területeken, ahol ügyeletet kell adni, nem lenne ésszerű a létszámot tovább csökkenteni„ – jegyezte meg.
Szabó Miklósné közölte azt is: az eddig elbocsátott 77 dolgozó megmaradó munkabére és annak járulékai számításai szerint 150 millió forint megtakarítást eredményez az intézmény 10 milliárd forintos költségvetésében, ami azonban csak jövőre jelentkezhet, az idén a felmondási és felmentési időre járó bérek, illetve a végkielégítések kifizetése miatt a létszámleépítés inkább többletköltséggel jár.
MTI
Barátai is megdöbbentek Schmuck Andor váratlan halálán
