Izraeli imázsépítés Iránban

Perzsa nyelvű honlapot indított az izraeli külügyminisztérium, hogy megkedveltesse Izraelt az iráni néppel – számol be róla az al-Dzsazíra hírtelevízió. Az algériai as-Surúk arról ír, hogy tíz év börtönre ítéltek egy algériai újságírót, mert a Moszad számára kémkedett.

Kun Zsuzsanna
2007. 07. 10. 8:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Al-Dzsazíra:

Perzsa nyelvű honlapot indított hétfőn az izraeli külügyminisztérium, hogy azon keresztül szólítsa meg az iráni népet.

A zsidó állam külügyminisztere sajtótájékoztató keretében ismertette az új projektet, illetve annak célját.

Levni szerint az iráni rendszer „hibás információkkal látja el állampolgárait, amik a gyűlöletből és megvetésből fakadnak”. Éppen ezért új módszert dolgoztak ki, reagálva az iráni nép azon kívánalmaira, hogy megismerjék Izraelt, melyen keresztül „az Izraelről szóló igazságot a lehető legtöbb emberhez juttathatják el.” Ehhez megfelelő eszköz lehet az internetes oldal, melyet anyanyelvükön olvashatnak az érdeklődők.

Iránnak és Izraelnek egyébként 1979 óta nincs semmilyen diplomáciai kapcsolata. A perzsa állam ugyanis nem hajlandó elismerni a zsidó állam létezéshez való jogát, sőt a mai napig is csupán „cionista tákolmányként” emlegeti azt.

As-Surúk:

Izrael javára való kémkedésben találtak bűnösnek egy algériai újságírót. A törzsi területek szívében fekvő város bírósága vasárnap tíz év börtönre ítélte Saíd Sihnúnt; társát, egy a média által meg nem nevezett rendőrtisztet azonban felmentettek az ellenük felhozott vádak alól.

Az ügyészség szerint a két férfi az algériai hadsereg potenciáljáról, és az al-Kaida magrebi szárnyáról adott információkat az izraeli titkosszolgálatnak. A belbiztonsági szolgálat értesülései szerint az újságíró állambiztonsági és államtitkokat érintő adatokat, hivatalos iratokat jutatott el a Moszadnak, ezzel veszélyeztetve a nemzetgazdaságot és Algéria védelmét.

Bár a bíróság előtt mindkét vádlott beismerő vallomást tett, a néven nem nevezett rendőr minden retorzió nélkül szabadon távozhatott.

A törzsi terület évek óta Algéria „tűzfészke”. A térségben rendszeresek a belbiztonsági „tisztogató” akciók, lévén, hogy az ott lakó berber népesség politikai és kulturális autonómiatörekvései miatt folyton hadban áll a központi kormányzattal.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.