Az egészségbiztosítás privatizálása azt jelenti, hogy nem lesz mindenki számára elérhető az ellátás, és a vizitdíjat, illetve a kórházi napidíjat is emelhetik – jelentette ki kedden Varga Mihály.
A Fidesz gazdasági kabinetvezetője kifejtette: pártja szerint az ingatlanadó bevezetése jogi aggályokat is felvet a dupla adóztatás miatt, hiszen legálisan, adózott jövedelemből vásárolt, vagy sokszor egy élet munkájával felépített ingatlanokat adóztatnának meg ismét.
Az Orbán-kormány egykori pénzügyminisztere hozzátette: a koalíciós szerződés annak elismerése is, hogy tavaly tavasz óta az emberek életét érintő legfontosabb területeken, az egészségügyben, az oktatásban, a szociális szférában, a közigazgatásban, valamint a kis- és középvállalkozások terén folyamatosan romlott a helyzet.
A Fidesz úgy látja, az egészségügyben egyre bizonytalanabb a helyzet, hosszú várólisták alakultak ki és drasztikus létszámleépítés történt, az oktatásban egyre több kisiskola zár be és bevezették a tandíjat, a kis- és középvállalkozások adóterhei növekedtek, a közigazgatásban szintén létszámleépítés és látszatintézkedések történtek, a szociális szféra helyzetét pedig a párt szerint jól jellemzi, hogy egyre több a szegény ember. Varga Mihály azt mondta, ma már 3 millióan vannak, akik nem tudnak megélni a havi jövedelmükből.
Hatalmas csődtömeg, amit az elmúlt egy év alatt létrehoztak, és ennek a finanszírozására még több pénzt akarnak behajtani az emberektől – jellemezte a helyzetet Varga Mihály. Hozzátette: ennek a kormánynak egyetlen szavát sem hiszik el, „a koalíciós partnerek a hazudozásban következetesek maradtak az elmúlt időszakban is„.
Arra a felvetésre, hogy a kormány szerint a Fidesz népszavazási kezdeményezésének sikere esetén adóemeléssel kellene pótolni a vizitdíj, a tandíj és a kórházi napidíj megszűnése miatt kieső összeget, Varga Mihály megismételte: ennek a kormánynak egy mondatát sem hiszik el. Egy szakértőt idézve hozzátette: minimális mértékben érinti az államkasszát ennek a három díjnak a megszűnése, de egyébként is elvi kérdésekről van szó, például arról, a tb mellett van-e felhatalmazása az államnak, hogy újabb sarcot vessen ki az emberekre.
(mti)
Donald Trump és Benjamin Netanjahu munkavacsora keretében tárgyal
