Érik a sztrájk – továbbra sincs megállapodás a BKV-nál

Nem sikerült egyezségre jutnia a BKV Zrt. vezetőségének és a szakszervezeteknek sem a bérfejlesztésről, sem a szeptember 4-i sztrájk idején nyújtandó minimális szolgáltatások mértékéről a hétfői tárgyaláson – közölte Regőczi Miklós, a BKV Zrt. kommunikációs igazgatója az MTI-vel.• Sztrájk idején aggályos a BKV buszsofőr-toborzása

MNO
2007. 08. 27. 15:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Továbbra sem sikerült egyezségre jutnia a BKV Zrt. vezetőségének és a szakszervezeteknek a bérfejlesztésről – közölte Regőczi Miklós, a BKV Zrt. kommunikációs igazgatója.

Az igazgató elmondta, hogy a hétfői tárgyaláson nem is a megegyezés volt a téma, hiszen mindkét pontban – a bérfejlesztés és az elégséges szolgáltatások kérdésében–- csak a technikai részletekről egyeztettek.

Hozzátette: ha esetleg sztrájk lenne szeptember 4-én, akkor a BKV menedzsmentje ragaszkodik ahhoz, hogy a budapestiek a vállalat szolgáltatásait legalább 80 százalékos mértékben használhassák, míg a szakszervezetek csak a teljes leállással értenek egyet.

Regőczi Miklós az MTI kérdésére elmondta, hogy egy buszvezető a BKV-nál havonta átlagosan bruttó 225 ezer forintot keres, amelyhez még üzemanyagpótlékot és 40 ezer forintnyi szociális juttatást is kap.

„Ez az egyik legjobban fizetett állás a vállalatnál, míg a HÉV-vezetők fizetése az egyik a leggyengébb, ők 160 ezer forintot kapnak„ – mondta az igazgató, majd hozzátette, hogy mégis a buszvezetők akarnak sztrájkolni, a többi kolléga nagyjából elégedett a cégnél.

A szeptember 4-i sztrájk idején – amennyiben lesz – három forrásból tervezi a vállalat vezetősége pótolni a kieső munkaerőt: azok az alkalmazottak, akik nem akarnak sztrájkolni természetesen munkába állnak ezen a napon; a BKV behívja a nyugdíjas dolgozóit és „a hirdetés csak a harmadik eleme a pótlásnak, a nagy tömeg nem innen fog érkezni, de nem is erről szólt ez a dolog” – mutatott rá az igazgató, a hét végén feladott, a sztrájk idejére szóló álláshirdetésre célozva.

A kommunikációs igazgató elmondta, hogy a tavaly elfogadott üzleti tervben a BKV Zrt. erre az évre 15 milliárd forint veszteséggel számol, az első félévben mintegy 8 milliárd forint a veszteség – tette hozzá.

Nincs ajánlat

Földényi György, a sztrájkbizottság elnöke az MTI kérdésére elmondta, hogy nem marad el a munkabeszüntetés, mivel a hétfői tárgyaláson sem sikerült megegyezni. „A mai napon sem kaptunk semmilyen ajánlatot„ – tette hozzá.

A mindössze egyórás tárgyaláson nem közeledtek egymáshoz az álláspontok, amit nagyon nehezményeznek a szakszervezetek képviselői, ezért a sztrájkfenyegetést továbbra is fenntartják – mondta Földényi György. Hozzátette: a tárgyalások kedden egy órakor tovább folytatódnak.

2005 februárjában hosszan elhúzódó tárgyalások után fogadták el a szakszervezetek a cégvezetés személyenkénti 16 ezer forintos béremelési javaslatát. 2006-ban pedig személyenként átlagosan 19 ezer forintos béremelés volt a cégnél.

Idén BKV vezetése havonta és dolgozónként 15 ezer forintos béremelést ajánl. Ezzel szemben a szakszervezetek még további hat százalékos bérfejlesztésre tartanak igényt.

MTI

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.