Kormányzati negyed: Gyurcsány „független” KISZ-esei a bizottságokban?

Holnap lesz az új kormányzati negyedre kiírt tervpályázat eredményhirdetése. A csütörtökön megjelenő Heti Válasz cikke szerint a kormányzati kommunikáció által függetlenként bemutatott döntnökök jórészt az Altus-hálózat és/vagy a KISZ egykori tisztségviselői.

MNO
2007. 08. 01. 9:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Holnap hirdetik ki az új minisztériumi-irodai városrész arculatát meghatározó építészeti tervpályázat eredményét. A koalíció kommunikációja szerint kabinettől „független szakemberek„ szavatolják a 143 milliárdos beruházás átláthatóságát. A döntőbizottságokban munkálkodók viszont – az önkormányzatok és az építészszakma delegáltjai mellett – egytől egyig Gyurcsány Ferenc kormányfő és Szilvásy György jelenlegi titok-, korábbi kancelláriaminiszter „alapemberei” – állítja a csütörtökön megjelenő Heti Válasz.

Görözdi a legfőbb főnök

A független szakemberi státusznak kellene, hogy megfeleljen Görözdi György, az ifjúsági mozgalom és a Szocialisták a Gyermekekért Alapítvány egykori főalakja, aki amellett, hogy a beruházással kapcsolatos minden létező testületet elnököl (ő vezényelte le a Nyugati környékének kiválasztását és az építészeti tervpályázatot, s az úgynevezett projektmonitoring bizottság vezetőjeként lényegében önmagát felügyeli), miniszterelnöki megbízott is lett. Görözdit 2002-ben Szilvásy György, a sporttárca közigazgatási államtitkára engedte az állami presztízsberuházások közelébe, majd a minisztériumot irányító Gyurcsány Ferenc is ott tartotta (például a 2006-os úszó-Eb létesítményfejlesztési zsűrijében).

Görözdi állandó csapata

További három olyan szakember is van, aki négy-öt éve már együtt dolgozik Görözdivel, s most a kormányzati negyed háttérmunkálataiban ugyancsak kiemelt feladatot kapott: Keszthelyi Péter, Hajdu Endre és Hajdu Miklós. Utóbbit, aki az új city tervpályázatánál döntnökösködik, egyebek mellett onnan ismeri a szakma, hogy 2002-ben ő váltotta Szilvásyt a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség élén és GYISM-megbízatást is vállalt. A kormányzati negyed területét kijelölő bizottság tagja, Hajdu Endre önéletrajzából pedig kiderül, hogy 1972-től a KISZ beruházásainak műszaki irányítója. A Horn-időszak Miniszterelnöki Hivatalának üzemeltetési főosztályvezetőjeként és a Nemzetbiztonságért Emlékplakett tulajdonosaként is jegyzett Hajdu Endre 2002-ben Szilvásy oldalán tért vissza az állam-, illetve a sportigazgatásba.

És még sokan mások

Szintén állandó részese a kormányzatinegyed-döntéseknek – jogi szakértői minőségben – Poczkodi Balázs, aki az OVB szabad demokrata delegáltja. Az ügyvéd „mellékállásban„ az önkormányzati tárca sport szakállamtitkársága PPP-irodájának dolgozik – ahol Antalóczi Zoltán, a kormányfői Altus Zrt. felügyelőbizottsági tagja az irodavezető. A cityberuházás legfőbb testületében, a projektmonitoring bizottságban feltűnt Tunyogi László, az Altus-Perfekt cégközösség egykori üzletág-igazgatója is. Tunyogi még az MSZMP KB munkatársaként indult, a Horn-időkben pedig a Miniszterelnökség Közbeszerzési és Gazdasági Igazgatóságának vezetője volt. S nem mellékesen: bár papíron túladott azon az Econ-Trust Kft.-n, amely az új minisztériumi épületegyüttes most futó tendereinek fő-fő lebonyolítója, mégis a közelében maradt – hisz 2004 óta az Econ-Trust a Tunyogi vezette Magyar Közbeszerzési Hírbörze Kft. többségi tulajdonosa. Vagyis Görözdi György mellett Tunyogi Lászlónak sem okozhat gondot a többoldalú „monitoring”, pláne, hogy augusztus 3-án az Econ-Trust irodájában bontják fel a kormányzati negyed felépítésére vonatkozó „részvételi jelentkezéseket„ – írja a Heti Válasz.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.