Politikusmentes tévésorozatok

Ha Fred Thompson indul az elnökválasztáson, akkor a népszerű Law and Order című sorozat ismétléséből az NBC kiszedi majd azokat a részeket, melyekben ő is szerepel – tudósít a NewsMax. A hivatalos katonai weboldalak veszélyesebbek a nemzetbiztonságra, mint az egyéni blogok – írja a The Defense Tech. A CIA és a Vatikán is módosított bejegyzéseket a Wikipedia internetes lexikonban – írja a The Washington Times.

Simon Zoltán
2007. 08. 27. 10:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

NewsMax

Ha a republikánus Fred Thompson úgy dönt, hogy indul az elnökválasztáson, akkor a népszerű Law and Order című sorozat ismétléséből az NBC televízió kiszedi majd azokat a részeket, melyekben a színész-politikus is szerepel – tudósít a jobboldali NewsMax hírportál. Ez persze nem lenne példátlan a televíziózás történetében, hiszen Ronald Reagan filmjeit és tévés szerepléseit sem sugározták, mikor 1980-ban indult az elnökválasztáson. A Hollywoodban szintén népszerű Arnold Schwarzenegger esetében ugyanez történt, mikor 2003-ban a kaliforniai kormányzóválasztáson próbált szerencsét, amelyet aztán meg is nyert.

Defense Tech

Eddig az a gyanú érte a katonai blogokat, hogy esetlegesen kényes információkat juttathatnak ki az internet felhasználói közé, de ennek ellentmondanak a hadsereg ezirányú jelentései – írja a Defense Tech. Míg 878 figyelemmel kísért hivatalos katonai weboldalon egy éven belül 1813 darab szabálysértést találtak biztonsági tekintetben, 594 különböző blogon mindössze 28 darab szabálysértést sikerült elcsípni.

The Washington Times / AFP

A CIA és a Vatikán is módosított több bejegyzést a népszerű internetes lexikonban, a Wikipediában -- írja a jobboldali Washington Times. A Wikipedia egyik legújszerűbb eleme éppen abban rejlik, hogy a felhasználók módosíthatják bejegyzéseit. A CIA számítógépeiről közel 300 módosítást hajtottak végre olyan témakörökben, mint például az iráni elnök, az argentin haditengerészet, vagy Kína nukleáris arzenálja. A fenti felfedezéseket egyébként Virgil Griffith Wikiscanner nevezetű programja tette – teszi hozzá a napilap. Griffith elmondta: az általa kifejlesztett software a számítógépek IP címet használja fel, és akkor döntött kifejlesztése mellett, mikor olyan kongresszusi képviselőkről hallott, akik saját magukról szóló oldalakat próbáltak „kifehéríteni,” de lebuktak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.