„Nem gondolnám, hogy most itt át kell tekinteni és fel kell forgatni a titokmegőrzési szabályok összességét„ – fogalmazott a műsorban Takács Albert.
Takács kérdésre válaszolva azt mondta: „azt én sem állítom (...), hogy 2007-ben ez volt az egyetlen államtitok, amely jogellenes módon a nyilvánosságra került, ez természetesen nem tűrhető és minden szervnek (...) el kell gondolkoznia azon, hogy milyen belső intézkedéseket tesz.”
A miniszter szerint a vizsgálat, a nyomozás fogja kideríteni, hogyan került ki a dokumentum. Hozzátette: nem örülne neki, ha ennek módja nem derülne ki, és mivel az eset az ő minisztersége alatt történt, ezért igyekszik megakadályozni, hogy elsikkadjon ez az ügy. Mivel államtitoksértésben folyik a nyomozás, ezért annak menete is államtitkot képez, az egyes lépésekről, eredményekről, az ügyben szereplő személyekről ezért nem lehet tudni semmit.
Arra a kérdésre, miszerint a miniszter felelőssége is, hogy rendet tart-e a rendőrségen, Takács Albert azt mondta: nem hinné, hogy egy ilyen eseményből azt kellene levonni, hogy a rendőrségnél rendetlenség van. Mint mondta, ha valaki a rábízott államtitkot el akarja juttatni az újságírókhoz, ezt a szándékát nem lehet előre látni, és nagyon nehéz ebben magakadályozni.
A miniszter a konkrét esettel kapcsolatban azt mondta: nem fejeknek kell hullani, de meg kell találni a bűnöst és meg kell büntetni.
Takács Albert azokra az újságírói kérdésekre nem kívánt reagálni, miszerint az iratlopás hátterében a rendőrség lejáratása vagy a rendőrségen belüli hatalmi harcok álltak volna.
Az NNI kedden közölte, hogy a szervezettől újságíróhoz került egy államtitoknak minősülő irat. Az ügyben a BRFK államtitoksértés bűntettének megalapozott gyanúja miatt egyelőre ismeretlen tettes ellen rendelt el nyomozást.
(mti)
Tűzvész pusztít Kaliforniában
