Szép álmokat hallhattunk – reagált Navracsics Tibor Gyurcsány Ferenc napirend előtti felszólalására. Gyurcsány Ferenc reformokkal kapcsolatos külföldi példálózását a frakcióvezető azzal toldotta meg: az említett vezetők valóban reformokba kezdtek, de van egy hatalmas különbség közöttünk és Gyurcsány között: ezek az emberek ugyanis soha egy percig, a választási kampány során sem, a politikai életben nem tették titkossá azt, hogy mit terveznek. Navracsics emlékeztetett: Gyurcsány Ferenc saját bevallása szerint végighazudta a 2006-os választásokat megelőző időszakot (…) majd ellenfeleit hazugozta le, amikor a választási kampányban a Fidesz azt mondta, hogy fizetős lesz az egészségügy, (…) hogy be fogják vezetni a tandíjat.
A Fidesz frakcióvezetője a 0,1 százalékos gazdasági növekedésre hívta fel a figyelmet parlamenti beszédében. Mint fogalmazott: a Pannon Puma kómában van. Navracsics kijelentette: a magyar gazdaság és Magyarország is áll. Hozzátette: ma Magyarország nem erős (a kifejezéssel arra utalt, hogy Gyurcsány felkapta az Erős Magyarország szlogenjét). Az ország nem azért erőtlen, mert a magyar nép tehetségtelenebb, mint korábban, hiszen sokszor volt már Magyarország erős, akkor irigyelték a tettrekészségét, a tehetségét – hangsúlyozta Navracsics.
-Ma Magyarország azért gyenge, mert az erőforrásait széthordák – szögezte le a politikus, aki szerint az erőforrások szétforgácsolódtak az egészségügyben és az oktatásban.
Összességében 417 ezer munkanélküli van ma az országban, ebből 72 ezren 25 évnél fiatalabbak, 23 ezren pedig diplomás munkanélküliek – mondta Navracsics, majd arról beszélt, hogy tavaly óránként 170 millió forinttal nőtt az adósságunk. Mindehhez hozzátette: az első 7 hónapban már 827,7 milliárddal nőtt az adósság.
Úgy látszik, néhány fideszes javaslat megvalósul – vélte a frakcióvezető, utalva a Fidesz által beterjesztetett közpénzügyi javaslatokra, amelyeket Gyurcsány Ferenc most saját kezdeményezésüknek nevez.
Ha valóban rendet akarunk, akkor az államhatalomnak a rend szerinti működésére is oda kell figyelnünk – jelentette ki a politikus, aki szerint ez felveti a felelősség kérdését.
-Ha a politikai felelősség kérdését vesszük, hol vannak augusztus 20. politikai felelősei?. Miért nem fizetik ki a tavalyi tragédiában megsérült emberek kárát? – tette fel a kérdéseket a frakcióvezető, majd Gyurcsányhoz fordulva úgy fogalmazott, hogy „nem olyan nagy összeg az, miniszterelnök úr”. A rend megköveteli azt, hogy az állam saját magával szemben is rendben tartsa kötelezettségeit. Hol van az október 23-i felelősségre vonás a rendőrség berkeiben? Hol van a rend az államon belül? – folytatta Navracsics. Hol van a szociális felelősség akkor, amikor a január elsejéétől nyugdíjba vonulók minimum 8 százalékkal kevesebb nyugdíjat kapnak majd? Hol van a szociális felelősség akkor, amikor az agrárminiszter áfacsökkentő javaslatát – amely az élelmiszerárak emelkedését egyensúlyozta volna ki – elsöpörték?
Miért nem egy szociális piacgazdaság irányába haladunk, miért nem egy olyan irányba halad az ország, ahol a kormány végre azt teszi, ami a törvény és a rend szerint a dolga, vagyis a bűnösöket megbünteti, az ártatlanokat hagyja, hogy éljék az életüket, a védelemre szorulókat pedig megvédi – fogalmazott a frakcióvezető. Ebbe az irányba kellene haladni (…) mert az ország ma áll, ma gyenge. Navracsics leszögezte: mindannyiunk érdeke az erős Magyarország.
Navracsics Gyurcsányt idézve, aki szerint „reform vagy bukás”, úgy vélte, hogy az elmúlt egy év mérlege alapján inkább bukás.
Schobert Norbi: Schmuck Andornak eltitkolt menyasszonya volt, teljesíti az utolsó kívánságát
