A körlevelet nem mindenki törölte ki, s feladója – a Népszabadság hétfői számában megjelentek szerint – ma is vállalja annak minden sorát, a nevét azonban már nem adja a történethez.
A cikk tanúsága szerint a bizottsági tag az egyik költségvetési szerv felkérésére vett részt a GYISM egyik szakértői bizottságának munkájában. Ennek üléséről azonban távozott, mert nem értett egyet az eljárások menetével. A Népszabadság úgy tudja, hogy a távolmaradást jegyzőkönyvbe is vették.
Emlékei szerint a minisztérium hathatós közbenjárásával zajlott a munka: telefonon megüzenték, melyik pályázatokat kellene támogatni, mennyi pénzzel. Bár a 122 millió forint után nem lehetetlenítették el teljesen a bizottságot: közölték azt is, hogy megnövelik a kereteket, így a szakértők az eredetileg támogatni kívánt projektekre is tehettek javaslatot. Volt olyan, hogy a bizottság vezetője a tagoknak négyszemközt tolmácsolta a felülről érkező kérdést, így eredetileg támogatni nem kívánt pályázatok is többmilliós segítséghez juthattak.
A függetlenség megszűnésével a szakmai munka is ellehetetlenült – írja az egykori bíráló levelében. „Még egyszer hangsúlyozni kívánom: nem vitatom a Miniszter Úr – és a megbízásából eljáró minisztériumi munkatársak – teljes körű döntési jogát! Csupán fel szeretném hívni a figyelmet, hogy döntésüket megalapozottan egy valóban független, valóban minden befolyásolástól mentes szakértői bizottság véleménye alapján alakíthatják ki!" – zárul a levél.
A szakértő úgy érezte, hogy mivel a szakértői bizottság függetlensége megszűnt, az ő szakmai munkája is ellehetetlenült – teszi hozzá a Népszabadság. A lap információi szerint a körlevél annak idején visszhang nélkül maradt.
(MTI/Népszabadság)
Kiderült a török terv az orosz–ukrán béke kapcsán
