„Nézzetek a szemünkbe” – több ezer aláírás a Négy Mancs ellen + Képriport

A hízottszárnyas-vágás újbóli beindítását szeretnék elérni a szentesi Hungerit Zrt. dolgozói, akik péntek délután demonstrációt tartottak az osztrák székhelyű Négy Mancs alapítvány budapesti irodája előtt. A cég képviselői egy 6400 aláírást tartalmazó petíciót adtak át az állatvédő alapítvány képviselőjének.

Fürst Ádám
2008. 09. 19. 14:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Sem az állatot, sem az embert nem véditek! Nézzetek a szemünkbe! Magyar libamáj helyett inkább a kínai áru behozatalát akarjátok elérni?” – Többek között ilyen transzparensekkel vonult a Hungerit Zrt. mintegy száz dolgozója az osztrák székhelyű Négy Mancs alapítvány budapesti irodája elé. A cég dolgozói és az őket képviselő két szakszervezet azt szeretné elérni, hogy a jó minőségű magyar baromfiból előállított húsáru, valamint a világhírű magyar libamáj-előállítás ne szenvedjen csorbát, továbbá azt, hogy a szentesi székhelyű cégnél a hízottszárnyas-vágást újból be tudják indítani – mondta el a petíciót átadó Krausz Jánosné, a szakszervezet bizottsági titkára.

A cég számos kifogást megfogalmazott az állatvédő szervezet működésével szemben. Elsősorban azt, hogy bár hetekkel ezelőtt beszüntették a hízottszárnyas-vágást, a Négy Mancs ennek ellenére nem vette le a Hungerit Zrt.-t feketelistájáról, további hitelrontást okozva a cégnek. „Ezek a folyamatok nemcsak az itt jelen lévő száz-kétszáz ember egzisztenciáját, megélhetését befolyásolják, hanem ha a libatermelőket és a beszállítókat is figyelembe vesszük, akkor mintegy ötezer emberről beszélünk. Nem mellékesen az amúgy is sanyarú körülmények között tengődő hazai baromfiipar egészét veszélyeztetheti, ha bármely szereplőjének rossz hírét keltik” – érvelt a szakszervezet képviselője.

Az MNO kérdésére, miszerint a Négy Mancs miért éppen a magyar Hungeritet pécézte ki magának, amikor tudvalevő, hogy Franciaországban lényegesen rosszabb körülmények között végeznek libatömést, Gergely Zsófia a Négy Mancs alapítvány szóvivője elmondta: Franciaországban önkéntes etikai kódex szabályozza a libatömést, itthon is javasolták egy ilyen kidolgozását, de a Négy Mancs ezt nem támogatja. Azzal viszont egyetértenének, ha címke kerülne a kényszertömött állatokból készített termékekre, ehhez viszont törvényre lenne szükség. A vágóállatok védelméről szóló EU-s direktíva Magyarországra is vonatkozik, és eszerint 15 éven belül rendezni kell itthon a kényszertömés kérdését – tette hozzá a programvezető. Arra a kérdésünkre viszont, hogy mit gondolnak az „embervédelemről”, vagyis hogy az alapítvány tevékenysége miatt több százan kerültek utcára és ezrek egzisztenciája került veszélybe – már nem kaptunk választ.

„Bízunk benne, hogy lesz foganatja a mai megmozdulásunknak, és több ezer ember akarata elindít egy folyamatot, aminek a vége az lesz, hogy törvény által biztosítanak garanciákat a magyar baromfitermelésnek. Mi ebben partnerek vagyunk, és reméljük, hogy a tárgyalóasztal mellett minél hamarabb sikerül a feleknek megegyezni!” – mondták a szakszervezet képviselői.

(MNO)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.