A Debreceni Egyetem működtetheti a kazincbarcikai kórházat

A jövő év elejétől a Debreceni Egyetem által létrehozott társaság működtetheti az észak-borsodi Kazincbarcika városi kórházát; az erről szóló szerződésről szerdán rendkívüli képviselő-testületi ülésen határozott a helyi önkormányzat – mondta az önkormányzat szóvivője.

MNO
2008. 10. 22. 16:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Maros Éva közölte, a Debreceni Egyetem szeptember végén nyerte el a kórház hosszú távú üzemeltetésére kiírt pályázatot, az eljárás folytatása az ezzel kapcsolatos szerződéskötés. Szitka Péter, a település szocialista polgármestere arról beszélt: megnyugtató, hogy „révbe ért több mint 100 ezer ember betegellátása”.

Az önkormányzat az elmúlt egy évben arra törekedett, a lehető legjobb megoldást találja meg az egészségügyi ellátásra. A húsz évre szóló egészségügyi közfeladat-ellátásra és az ahhoz kapcsolódó vagyonkezelői jog átruházására vonatkozó megállapodást a város önkormányzata, a kórház, a Debreceni Egyetem és az intézmény által a működtetésre létrehozott társaság – a DE OEC Kazincbarcikai Kórház Korlátolt Felelősségű Társaság – képviselői írták alá. A cél az, hogy 2009. január 1-jétől már az új cég üzemeltesse a kórházat.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.