A politikus a Segítség a távfűtéses lakásban élőknek című színes kiadványt kifogásolta, amelyet tudomása szerint vidéki városokban és Budapesten dobtak a postaládákba, és amelyben szerinte számos hazugság és elavult információ szerepel.
Ilyen például a Robin Hood-adó, ami már nincs benne a következő költségvetésben – tette hozzá. Emellett a kiadványban az szerepel, hogy az 57 ezer forintnál kisebb egy főre jutó jövedelemmel rendelkező családok esetében a fűtési költség 5,2 százalékkal csökken, és a 100 ezer forintnál többet keresőknek is csak 3,3 százalékkal nőnek a kiadásaik. „Ez orbitális hazugság” – mondta László Tamás, utalva arra, hogy a kormány idén négyszer emelte a gáz árát, és ezzel a távfűtés árát is, aminek következtében a panellakásban élő mintegy 1,5 millió embernek csaknem 22 százalékkal többet kell fizetnie, mint tavaly.
Kijelentette: válságos időben különösen igazat kell mondani; a kormánynak azonnal vissza kellett volna vonnia ezt az „óriási botrányt” okozó szórólapot. Mint mondta, Gyurcsány Ferenc kedden színpadias módon megígérte, hogy a válság miatt leállítják a sok százmillió forintot felemésztő kommunikációs kiadásokat, azonban bebizonyosodott, hogy a miniszterelnök ismételten az emberek szemébe hazudott, közpénzből tovább folytatja a hazug és felesleges kormányzati propagandát.
„A kormány düledező, válság miatt aládúcolt és beállványozott homlokzatára hatalmas táblát tettek ki: a válságkezelés alatt a kormány zavartalanul hazudik” – fogalmazott a politikus. Hangsúlyozta: a szocialisták megígérték, hogy nem lesz gázáremelés, miközben 2002 óta 11 alkalommal növekedett a gáz ára. A családok gázszámlája idén 4000 forinttal lesz magasabb, mint tavaly – tette hozzá. Szerinte minél tovább marad hatalmon a kisebbségi kormány, annál nehezebb lesz az emberek élete, hiszen a gáz árának emelése mellett a kormány folyamatosan csökkenti a gázárkompenzációt, amely 2006-ban még 208 milliárd volt, tavaly 112 milliárd, idén 82 milliárd, jövőre pedig már csak 62,7 milliárd lesz. Mint mondta, a Fidesz továbbra is a távfűtés áfájának csökkentésében látja a megoldást, szerintük erre égető szükség van.
(MTI)