A székelyföldi városban már délelőtt megkoszorúzták a Kalász negyedi temetőnél felállított 1956-os kopjafát.
Sepsiszentgyörgyön a Volt Politikai Foglyok Szövetségének a Kovászna megyei szervezete és az erdélyi ’56-os Bajtársi Társaság tagjai keresték fel egykori társaik sírját, és koszorúzták meg a helyi ötvenhatos emléktáblákat, -oszlopokat.
Háromszék központjában az esti órákban ünnepi műsorral zárul a megemlékezés. Kézdivásárhelyen a Szoboszlai-perben kivégzett hősök emlékére állított kopjafánál rótták le kegyeletüket a református kollégium tanárai és diákjai, valamint a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) tisztségviselői.
Kovászna városban a Magyar Polgári Párt (MPP) helyi szervezetének vezetői a központi parkban álló ötvenhatos emlékműnél tartottak megemlékezést. Marosvásárhelyen a Vártemplom udvarán felállított kopjafánál emlékeztek, este pedig a Kővirág együttes tartott előadást.
Kolozsváron ökumenikus istentiszteletet tartottak a belvárosi unitárius templomban, ahol az erdélyi magyar történelmi egyházak képviselői méltatták a forradalmat. Az esti órákban a Mátyás király szülőháza előtti téren zenés műsort rendeztek, majd fáklyás felvonulás indult a Házsongárdi temetőbe.
Nagyváradon a Királyhágómelléki Református Egyházkerület székházának udvarában, Érmihályfalván pedig a helyi, 2006-ban felavatott emlékműnél emlékeztek a forradalom hőseire. Szatmárnémetiben Sárándi Tamás történész-muzeológus tartott előadást 1956-ról és annak mai vonatkozásairól.
(MTI)

Ők az ukrán kémek, akiket Magyarország kiutasított