Ismét olcsóbban tankolhatunk

Csökkentette bruttó 3 forinttal a 95-ös benzin és 2 forinttal a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt. A Mol legutóbb egy hete mérsékelte az árakat, akkor a gázolajét 6 forinttal, a benzinét pedig 10 forinttal csökkentette.

MNO
2008. 10. 29. 5:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A mostani csökkentéssel a benzin átlagára 272 forint körülire, míg a gázolajé 294 forintra esik. A kutaknál 10-25 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak az autósok.

A csökkentést a szakértők a piaci folyamatokkal magyarázták. A benzin és a gázolaj ára idén június 18-án érte el történelmi csúcsát a magyar piacon: akkor a gázolaj ára 335 forint, a benziné pedig 317 forint volt.

A szakértők szerint rövid távon a kereslet és az olajár, illetve a párlatok csökkenése miatt nem várható az üzemanyag árának jelentősebb emelkedése, sőt inkább további enyhe mérséklődést vagy stagnálást prognosztizálnak. Ennek hátterében részben az is meghúzódik, hogy a dollár nem erősödik olyan arányban a forinttal szemben, mint ahogyan az olaj, illetve az olajszármazékok ára csökken a piacon. A kereslet csökkenésének hatására például a tőzsdei benzin- és gázolajárak is csökkentek, míg pár hete a párlatok ára tonnánként még 1200–1300 dollár volt, most már csak mintegy 800–900 dollár. Időközben az északi-tengeri Brent könnyűolaj ára tovább csökkent, a hét elején 60 dollár körül mozgott. Az olaj ára idén július 11-én volt a legmagasabb, akkor meghaladta a 147,27 dollárt.

(Híradó)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.