Rámutatott: prioritásokat kell megfogalmazni, amelyben első helyen a turisztikai vonzerejű helyeket és „attrakciókat” kell fejleszteni a megyében, továbbá a szolgáltatásokat és a szálláshelyeket. Az államtitkár kiemelte: egészségturizmushoz a gyógyfürdők fejlesztése, a „szelíd turizmushoz” pedig a Zselic és Dráva vidéke ad jó alapokat.
Kovács Miklós arra is felhívta a figyelmet, hogy Somogy speciális helyzetben van, mivel a tervezésnél azt is számításba kell venni, hogy a dél-dunántúli régió mellett érintett a Balaton Kiemelt Üdülőkörzet turisztikai stratégiájában. Sárdi Árpád, a Somogy Megyei Közgyűlés alelnöke, a Dél-dunántúli Regionális Idegenforgalmi Bizottság elnöke szerint Somogy megyében az elkövetkező időszakban elsősorban szálláshelyek szolgáltatásainak színvonalát kell fejleszteni és bővíteni a turisztikai vonzerőt jelentő helyek kínálatát.
A napokban kiírandó pályázatok kapcsán arra bíztatta a résztvevőket, hogy minél többen éljenek a lehetőséggel, hiszen a falukép fejlesztésére, örökségmegőrzésre, programok szervezésére egyaránt lehet pályázni. Neszményi Zsolt, a Somogy Megyei Önkormányzat stratégiai fejlesztési osztályvezetője közölte: az új turisztikai stratégia tervezetét egy éves egyeztető, előkészítő munka előzte meg. A végleges változat novemberben kerül a közgyűlés elé.
(MTI)
Lezárták az Óbudai-szigetet
