Mindenszentek: óvatosságra intenek a tűzoltók

Mindenszentek napja miatt és a közelgő ünnepek, az advent és a karácsony alkalmából több égő mécsest vagy gyertyát használunk lakásunkban; az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) ezért az ilyenkor jellemző, de megelőzhető veszélyekre hívta fel a figyelmet.

MNO
2008. 10. 26. 9:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lakástüzek számadatainak elemzésekor egyértelműen megállapítható, hogy több dolga akad a tűzoltóságnak a fűtési idényben, valamint amikor a kegyelet vagy az advent és a karácsony alkalmából égő mécsest vagy gyertyát használunk lakásunkban – mondta Dobson Tibor, az OKF szóvivője.

Felidézte: évente mintegy 6.000-6.500 lakástüzet regisztrálnak. Tavaly összesen 133-an vesztették életüket és 582-en sérültek meg, a sérültekkel együtt összesen mintegy ezer személyt azonban sikerült kimenteniük a tűzoltóknak a lángok közül. Az idén eddig mintegy 3.700 lakástűz volt, az esetek során több mint százan vesztették életüket, és mintegy 380-an megsérültek – tette hozzá.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.