Az említett személyek annak örülnének a legjobban, ha a kalózok eladnák a hajó rakományát, vagy elsüllyesztenék a hajót. A legcélszerűbb viszont az lenne, ha egy ideiglenes parlamenti bizottság foglalkozna az ügy körülményeinek a kivizsgálásával – fűzte hozzá Hracs. Az éles nemzetközi kijelentések és a szigorú szankciók kockázata meglehetősen magas, hiszen minden jel arra utal, hogy a tankok nem Kenyába, hanem Szudánba, a helyi felkelőkhöz tartottak, akik már 2003 óta polgárháborút folytatnak a kormánnyal.
Erre utal az a tény is, hogy Kenya eddig sohasem vásárolt szovjet (posztszovjet) tankokat. Korábban az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Kína látta el a kenyai fegyverszükségletet, pillanatnyilag pedig angol tankokat használnak. Ezzel ellentétben Dél-Szudán tavaly 50 darab T–54-est vásárolt. A kenyai kormány nem kívánta megmagyarázni, miért is lett hirtelen szükségük az ukrán tankokra.
Az sem kizárt, hogy az Egyesült Államok áll a háttérben. Ebben az esetben viszont a Fehér Ház is érdekelt az ügy mielőbbi eltussolásában. Mindehhez pedig csak célba kell juttatniuk a rakományt. Valószínűleg ezért tartózkodik az amerikai ötödik flotta több hajója is a Faina látóhatárán belül. Az ukrán hajót egy hete kerítették hatalmukba szomáliai kalózok. A Faina nevű hajón az elrablása idején 21 ember – 17 ukrán, három orosz és egy lett állampolgár – tartózkodott.
(karpatinfo.net)
A tiszás Bruti sietett Aranyosi Péter segítségére, ő is cigányozott egy kiadósat
