Több mint tíz százalékot esett a BUX

Több mint 10 százalékot esett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe pénteken, a BUX 14.30 órakor 11 847,11 ponton állt, ami a csütörtöki záró értékhez képest 10,52 százalékos csökkenés. • Vak ló esete? Gyurcsány: Amit lehetett, azt közösen megtettük + Képriport• Veres a „dübörgésről”: 1,2 százalékos GDP-növekedés • 1,1 százalékos növekedést vár az ICEG • Leminősítette a hazánk adósbesorolását a Fitch Ratings• Az IFF kedvezően értékelte a magyar intézkedéseket

MNO
2008. 10. 17. 12:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A részvénypiac forgalma fél háromig 28,9 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest. A Mol ára 950 forinttal, 8,96 százalékkal 9.650 forintra csökkent, 5,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 450 forinttal, 13,64 százalékkal 2850 forintra esett, forgalmuk 18,0 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 68 forinttal, 11,09 százalékkal 545 forintra gyengült, forgalma 1,8 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 2.905 forinttal, 10,19 százalékkal 25 600 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,5 milliárd forintot ért el.

Menekül a pénz a fejlődő piacokból, ezért esnek a régiós tőzsdeindexek, közülük is a legrosszabb a magyar piac megítélése, ezért a BUX vesztesége a legjelentősebb – mondta el Dobár Péter, a CIB Bank elemzője az MTI-nek pénteken. Az amerikai piacok csütörtökön jól zártak, ezért a fejlett európai piacok tőzsdeindexei pluszban járnak pénteken. A régiós tőzsdeindexek azonban esnek, mert a tőkét a fejlődő piacokról a fejlett piacokra menekítik a befektetők. A folyamatnak úgy tűnik, még nincs vége, a likvidálási hullám is tart, és a magyar piac rossz megítélése, magas sebezhetősége miatt a BUX-ot ütik” legjobban.

Míg a régiós tőzsdék 3-6 százalék közötti veszteségben vannak, a BUX több mint 10 százalékot esett és a vezető részvények többségét is felfüggesztették. Ennél kissé jobb helyzetben van a forint az elemző szerint. Gyengül ugyan, de nem olyan jelentősen mint ahogy a részvényárfolyamok esnek. Dobár szerint ennek az az oka, hogy az árfolyam megmentése érdekében „nagyobb erők” képesek megmozdulni. A magyar piac megítélését befolyásolhatja az is, hogy a Fitch Ratings hitelminősítő pénteken stabilról negatívra változtatta a szuverén magyar adósság osztályzatának kilátását. Az osztályzatokat egyszersmind megerősítette az intézet.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.