A részvénypiac forgalma fél háromig 28,9 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest. A Mol ára 950 forinttal, 8,96 százalékkal 9.650 forintra csökkent, 5,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 450 forinttal, 13,64 százalékkal 2850 forintra esett, forgalmuk 18,0 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 68 forinttal, 11,09 százalékkal 545 forintra gyengült, forgalma 1,8 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 2.905 forinttal, 10,19 százalékkal 25 600 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,5 milliárd forintot ért el.
Menekül a pénz a fejlődő piacokból, ezért esnek a régiós tőzsdeindexek, közülük is a legrosszabb a magyar piac megítélése, ezért a BUX vesztesége a legjelentősebb – mondta el Dobár Péter, a CIB Bank elemzője az MTI-nek pénteken. Az amerikai piacok csütörtökön jól zártak, ezért a fejlett európai piacok tőzsdeindexei pluszban járnak pénteken. A régiós tőzsdeindexek azonban esnek, mert a tőkét a fejlődő piacokról a fejlett piacokra menekítik a befektetők. A folyamatnak úgy tűnik, még nincs vége, a likvidálási hullám is tart, és a magyar piac rossz megítélése, magas sebezhetősége miatt a BUX-ot ütik” legjobban.
Míg a régiós tőzsdék 3-6 százalék közötti veszteségben vannak, a BUX több mint 10 százalékot esett és a vezető részvények többségét is felfüggesztették. Ennél kissé jobb helyzetben van a forint az elemző szerint. Gyengül ugyan, de nem olyan jelentősen mint ahogy a részvényárfolyamok esnek. Dobár szerint ennek az az oka, hogy az árfolyam megmentése érdekében „nagyobb erők” képesek megmozdulni. A magyar piac megítélését befolyásolhatja az is, hogy a Fitch Ratings hitelminősítő pénteken stabilról negatívra változtatta a szuverén magyar adósság osztályzatának kilátását. Az osztályzatokat egyszersmind megerősítette az intézet.
(MTI)
Szén-monoxid-mérgezés gyanújával vittek kórházba egy embert
