Útblokádot szervezett a Kánya-hegyre: előállították

Előállította a rendőrség az encsi rendőrkapitányságon azt a férfit, aki útblokád építését tervezte pénteken a Borsod-Abaúj-Zemplénben található Kánya-hegyi katonai létesítmény közelében. A férfi így szerette volna felhívni a figyelmet arra, hogy a Honvédelmi Minisztériumnak is be kell tartania a törvényt: szerinte ugyanis a minisztérium a beleegyezése nélkül épített egy 65 méter magas híradástechnikai tornyot – holott a terület osztatlan közös tulajdonban van.

MNO
2008. 10. 17. 13:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Perlaki Tamás, a blokádépítés szervezője, erdőtulajdonos korábban azt mondta: az erdő az ő tulajdona, és az út is. A magánút tulajdonosa a magánutat pedig akkor és ott zárja le, ahol és amikor akarja. Véleménye szerint az út sem a tulajdoni lapon, sem a földhivatali térképen nem szerepel, jogilag nincs is, tehát fogalmilag kizárt lenne egy jogsértő cselekmény a nem létező út lezárásával.

A pénteki útblokád építését azért szervezte meg, mert szerinte a Honvédelmi Minisztérium beleegyezése nélkül épített az osztatlan közös tulajdonban levő területen egy 65 méter magas híradástechnikai tornyot. A férfi így szerette volna felhívni a figyelmet arra, hogy a Honvédelmi Minisztériumnak is be kell tartania a törvényt.

Az útblokádszervezőt – amikor a földet le akarta borítani az objektum felé vezető útra – a rendőrség a közlekedés biztonsága elleni bűntett miatt előállította. Gaskó Bertalan, a Borsod megyei rendőr-főkapitányság szóvivője azt mondta: aki akadály építésével veszélyezteti a közlekedést, bűncselekményt követ el.

Báthori Gábor, az Erdőbirtokossági Társulat vezetője a történtek kapcsán úgy fogalmazott, hogy a szervezet túlnyomó többségének – a 145 tagból több mint száz embernek – nincs problémája a létesítménnyel. Perlaki Tamás mellett mintegy fél tucat – vele szimpatizáló – tiltakozó vett részt a pénteki eseményen.

A Honvédelmi Minisztérium „érthetetlennek és elfogadhatatlannak tartja a Kánya-hegyi katonai objektum működésének ellehetetlenítését célzó pénteki akciót”. A katonai objektum ugyanis jogerős és szabályos építési engedély birtokában épült, és szabályos, hatályos használatbavételi engedéllyel, illetve a területre vonatkozó bérleti szerződés birtokában működik.

Az úgynevezett Kánya-hegy 626 Akciócsoport és a Tiszántúli Természetvédők Társulata által szervezett „táj-helyreállítási akciót” abból a szempontból is indokolatlannak tartják, hogy egy tájhelyreállítás – amennyiben erről lenne szó – nem történhet úgy, hogy magukat természetvédőknek nevezők földet, aszfaltot és köveket hordanak egy erdei útra saját akaratuk véghezvitele érdekében.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.