A kkv-k három formában, hitel, tőke és vissza nem térítendő támogatás keretében juthatnak hozzá az összegekhez. A források között szerepelnek azok a tőkejuttatások is, amelyeket a gyorsan fejlődő cégek kaphatnak meg. A hét évre szóló, 2007–2013 között megvalósítható Új Magyarország fejlesztési tervet kétéves szakaszokra kívánja lebontani a kormány, s az új, 2009-től induló periódus elképzeléseit teszi le az OÉT asztalára, az előző két év tapasztalatait felhasználva – közölte Bajnai Gordon. A háromoldalú társadalmi egyeztetési folyamatba az utóbbi hónapokban új „partner” kapcsolódott be, a nemzetközi pénzügyi válság, amely a következő egy évben érdemben befolyásolja a gazdasági folyamatokat – jelezte a gazdasági miniszter. A vállalkozások kevesebb hitelhez jutnak, beszűkülnek a felvevőpiacok és elveszhetnek munkahelyek – sorolta a következményeket.
„A mi dolgunk az, hogy minden eszközzel megpróbáljuk a válság hatásait csökkenteni, s számunkra az Új Magyarország fejlesztési tervben foglalt megközelítőleg 7000 milliárd forint és az Új Magyarország vidékfejlesztési program további 1000 milliárdja az a fejlesztési eszköz, amellyel a gazdaság élénkítése és a munkahelyek megőrzése elősegíthető” – fogalmazott a gazdasági miniszter.
Bajnai ezután a kis- és középvállalkozásoknak szánt, hatásában 1000 milliárd forintos vállalkozásélénkítő csomagról beszélt, amelynek célja, hogy részben ellensúlyozza a vállalkozások nehézségeit, amelyek a válság nyomán jelentkeznek. A miniszter tájékoztatása szerint a kis- és közepes vállalkozások három formában, hitel, tőke és vissza nem térítendő támogatás keretében juthatnak hozzá az összegekhez. A források között szerepelnek az európai uniós pénzek, a Magyar Fejlesztési Bank által felvett és a kkv-szektornak továbbadott hitelek, az állami garanciával ellátott kereskedelmi bankok által nyújtott hitelek és azok a tőkejuttatások, amelyeket a gyorsan fejlődők kaphatnak meg.
(MTI)