Szerda délelőtt egy háztűzhöz kértek segítséget, a mobilos bejelentő szerint a teljes tetőszerkezt égett, ráadásul az épületben gázpalackok voltak. A tréfálkozó a kecskeméti központtal beszélt, amely továbbította a jelzést Kiskunhalasra. A két szerkocsi, és egy rajnyi tűzoltó száguldott a megadott címre, ahol nem volt semmilyen tűz.
Nem sokkal negyed hét előtt szintén mobilról, szintén a megyei ügyeleten keresztül érkezett a riadó, ismét csak háztüzet jelezve. A fokozott óvatosság okán egy autónyi tűzoltó robogott a Tabánba. Persze, tüzet ezúttal sem találtak, ám ezúttal a rendőrség is kivonult a helyszínre. A megadott telefonszámon természetesen nem lehetett elérni a segítségkérőt, mivel ki volt kapcsolva a készülék.
Egy-egy ilyen felesleges vonulás több ezer forintba kerül, ráadásul ha valahol tényleg tűz ütne ki, vagy baleset történne, akkor csak késve indulhatna a segítség. A baon.hu megkereste Nyíkos Tamást a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjét, aki elmondta: közveszéllyel való fenyegetésnek, azaz bűncselekménynek minősül az ilyesféle magatartás. Ismeretlen tettes ellen feljelentést tehet a tűzoltóság, vagy akár hivatalból a rendőrség is eljárást indíthat. Ha rendőrkézre kerül a felelőtlen telefonáló könnyen a bíróságon köthet ki. A büntetési tétel megállapítása és nagysága a bíróság döntésétől függ.
(baon.hu)