Új lendületet kapnak a kínai-magyar agrárkapcsolatok

A kínai mezőgazdasági minisztérium szervezésében a Sanghajtól mintegy 80 kilométerre található Szucsou (Suzhou) városban mezőgazdasági üzleti konferenciát rendeztek a közép-kelet-európai országok részére. A kínai-magyar agrárkapcsolatok a két ország együttműködésének egyik legígéretesebb területe. Az elmúlt években több sikeres magyar kezdeményezés valósult meg Kínában.

MNO
2008. 11. 05. 10:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár a konferencia munkanyelve az angol volt, a kínaiak körében óriási sikert aratott, hogy egyedül Magyarország képviselői beszéltek kínaiul. A november 4-6. között zajló háromnapos fórumon Magyarországon kívül Bulgária, Csehország, Horvátország, Macedónia, Lengyelország, Románia és Szerbia vett rész.

A már harmadik éve megrendezésre kerülő találkozó célja a kölcsönös megismerés, a közép-kelet-európai termékek kínai promóciója, a befektetés-ösztönzés, és az együttműködés mechanizmusainak kialakítása. Kínai részről a mezőgazdasági minisztérium nemzetközi főosztályának helyettes vezetője, Jao Hsziang-csün (Yao Xiangjun) volt a legmagasabb rangú vendéglátó. A konferencián Mohr Richárd a magyar-kínai kapcsolatok jelenlegi helyzetéről és jövőbeni lehetőségeiről tartott előadást, amelyet a kínai vállalatok jelentős érdeklődéssel fogadtak.

A kínai-magyar agrárkapcsolatok a két ország együttműködésének egyik legígéretesebb területe. Az elmúlt években több sikeres magyar kezdeményezés valósult meg Kínában. A tejipari, szeszipari, baromfiipari ágazatokban elért sikerek mellett egyre több magyar élelmiszeripari termék találja meg a piacát Kínában – mondta el Bíró István agrárattasé. A közép-kelet-európai országok és Kína jobb együttműködése érdekében a kínai mezőgazdasági minisztérium külgazdasági együttműködési központja angol nyelvű weboldalt indít a releváns információk közzététele céljából.

Jövőre Magyarország, Csehország, Lengyelország és Macedónia ágazat specifikus agrárüzletember találkozókat szervez, amelyekre a kínai fél számos üzletembert fog elhozni. Az ezzel kapcsolatos információk pedig szintén megtalálhatók lesznek a hamarosan megnyíló oldalon, amelyet kifejezetten a közép-kelet-európai országokra specializálva hoznak létre. Az általános információkon túl hozzáférhetők lesznek a valós üzleti lehetőségek, a megvalósításhoz szükséges jogi háttér és az eddig megvalósult sikeres projektek leírása.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.