Az FDP-vel kormányoznának Merkelék

A Frankfurter Allgemeine Zeitung interjút készített Angela Merkel szövetségi kancellárral az egy hónap múlva sorra kerülő választások tétjéről. A Süddeutsche Zeitung beszámol arról, hogy a legfrissebb vizsgálatok alapján talán megoldódik a három évtizede elkövetett RAF-merénylet rejtélye.

2009. 08. 21. 11:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Frankfurter Allgemeine Zeitung

A konzervatív német napilapban Berthold Kohler és Günter Bannas „Világos viszonyokat akarunk” címmel készített interjút Angela Merkellel a szeptemberi választások tétjéről. A német kancellár úgy véli, a küszöbön áló parlamenti választások során meghatározó kérdés, hogy az ország milyen gyorsan tud kilábalni a gazdasági válságból. Tehát hogy képes lesz-e Németország új erőket mozgósítani a növekedésjez és tudja-e javítani versenyképességét. Merkel úgy véli: „Egy CDU-CSU koalíció az FDP-vel e célokat jobban el tudja érni, mint bármely más kormány.” A kancellár bejelentette, abban az esetben is az FDP-vel kíván koalícióra lépni, ha csak egyetlen szavazattöbbségük lenne a Bundestagban. Ugyanakkor meggyőződése, hogy az eredmény ennél világosabb lesz. Egyúttal kizárta egy CDU-CSU-zöld koalíció lehetőségét a következő ciklusban.

Süddeutsche Zeitung (sueddeutsche.de)

A baloldali német napilap Gyanú Verene Beckerrel szemben című cikkében ismerteti a Vörös Hadsereg Frakció (RAF) egyik merénylete kapcsán felmerült új bizonyítékokat. Verena Becker, a korábbi RAF-terrorista lehetséges, hogy mégis részt vett Siegfried Buback főállamügyész ellen 1977. április 7-én elkövetett merényletben. A terrorcsoport által akkor küldött felelősségvállaló levélben DNS-nyomokat találtak, melyek tőle származnak. Amint az államügyészség közölte, csütörtökön a rendőrség átkutatta Becker lakását. A karlsruhei nyomozók számos borítékon megvizsgálták a genetikai nyomokat. A februárban elkészült szakértői jelentés alapján immár nincs kétség afelől, hogy a molekuláris nyomok Verena Beckertől erednek. A szövetségi államügyészség a 80-as években megszüntette a Buback-gyilkosság ügyében Becker ellen folytatott eljárást . Beckert szűk egy hónappal a Buback merénylet után a szintén RAF tag Günter Sonnenberggel a baden-württembergi Singenben egy lövöldözést követően tartóztatták le. Tizenkét évnyi börtönbüntetés után, 1989-ben kegyelmezett meg neki Richard von Weizsacker akkori szövetségi elnök.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.