Bizakodnak a bajorok

Idegenben is gólt, gólokat rúg majd a Bayern München – véli Louis van Gaal, a bajorok vezetőedzője. Nem véletlenül nagy az önbizalma a holland szakembernek, csapata fantasztikusan izgalmas hajrában fordított és nyert a Manchester United ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A Vörös Ördögök menedzsere, Sir Alex Ferguson érthetően csalódott volt a meccs után, míg Rio Ferdinand már a szombati, Chelsea elleni rangadóra készül.

MNO
2010. 03. 31. 9:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az utóbbi hetek egyik legjobb mérkőzését láthattuk szerda este az Allianz Arénában, ahol az 1999-es BL-döntő két szereplője, a Bayern München és a Manchester United feszült egymásnak. A történelem pedig ismétli önmagát, még ha nem is teljesen pontosan. A tizenegy évvel ezelőtti mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is egy roppant kiélezett hajrában dőlt el a találkozó. Csak ezúttal a németek javára. A híres akaraterő és kitartás tehát ezúttal is sikerre vezetett, mint oly sokszor a germán futball története során.

A manchesteri találat után kellett egy tíz perc mire magunkra találtunk, ám utána már mi voltunk a jobbak. Hihetetlen, hogyan játszottunk egy igazi topcsapat ellen. Jó esélyünk lesz Manchesterben is, hiszen mindig gólt lövünk idegenben – nyilatkozta a találkozót követően van Gaal. A győztes találatot szerző Ivica Olic érthetően földöntúli boldogsággal fogadta az őt faggató újságírókat is. „A legjobb meccsem volt, amióta a Bayernben játszom. Nagyon boldog vagyok. Alig tudom felfogni, hogy mi is történt."

A túloldalon a csalódottság volt az úr. Nem is csoda, hiszen nyertes állásból bukták el a meccsek bő negyedóra alatt az angolok. „Nem játszottunk jól, nagyon sok labdát eladtunk. A Bayern volt a jobb csapat, de az eredmény akkor is kiábrándító. Az első gólnál balszerencsénk volt, a másodiknál azonban... Szinte már lefújták a találkozót, amikor egy ilyen történik. Senkinek se legyen kétsége affelől, hogy Manchesterben már jobbak leszünk" – mondta csalódottan Ferguson. A gyárvárosiak védőklasszisa, Rio Ferdinand már inkább a hétvégi, Chelsea elleni rangadóra készül. „Meccseket játszol és van, hogy veszítesz. Utálunk alulmaradni, ám szombaton már egy jobb csapatot láthatnak majd."

(sporthirado.hu)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.