Bűnös: Zuschlag 8 és fél év börtönt kapott + Képriport + Videók

Zuschlag Jánost nyolc év hat hónap börtönbüntetésre ítélte a Bács-Kiskun Megyei Bíróság szerdán Kecskeméten.• Hány évet kap Zuschlag? – Ítéletet hirdetnek szerdán • A Zuschlag-per vádlottjai közül többen is felmentésüket kérték

MNO
2010. 03. 31. 7:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Zuschlag János nem méltó az MSZP támogatására, így a bírósági döntést követően automatikusan megkezdődik a pártból való kizárása – mondta a szocialista párt szóvivője szerdán, budapesti sajtótájékoztatóján. Budai úgy fogalmazott: az MSZP kiáll azok mellett, akiket igaztalanul vádolnak, de nem védi meg azokat, akikről bebizonyosodik, hogy hibáztak, és Zuschlag Jánosról bebizonyosodott, hogy hibázott. A szóvivő hangsúlyozta, az MSZP-nek nem volt az ügyben érintett pénzmozgásokhoz semmi köze, de még tudomásuk sem volt a szóban forgó ügyről, és ami történt, nem az párt nevében és érdekében történt.

Tekintse meg a Hír Televízió felvételét!

Tekintse meg a Hír Televízió legújabb felvételét!


Első fokon 8 év 6 hónap börtönre ítélte a Bács-Kiskun Megyei Bíróság szerda reggeli ítélethirdetésén Zuschlag János szocialista politikust, ezenkívül 10 évre a közügyektől is eltiltották.

Lados István másodrendű vádlott 2 év börtönt kapott 2 év közügyektől való eltiltással, Katus Ferenc harmadrendű vádlott 5 és fél évet, Őry Csaba negyedrendű vádlott – aki az ítélethirdetésen nem jelent meg – 4 év börtönt 4 év közügyektől való eltiltással. Krausz Csabát (ötödrendű) 3 év, Marsovszky Balázst (hatodrendű) 2 év 4 hónap, Kullai Tamást (hetedrendű) 3 év 4 hónap, Prácser László kilencedrendű vádlottat pedig 1 év 4 hónap börtönre ítélték. Velük szemben vagyonelkobzást is elrendelt a bíróság. A Hír TV helyszíni tudósítója ezek mellett azt is közölte, Őry helyett a jogi képviselője vesz részt a szerdai ítélethirdetésen. A többi vádlott közül hárman felfüggesztett börtönt, négyen pénzbüntetést kaptak, míg a tizenhatodrendű vádlottat felmentette a bíróság.

Mégis bebizonyosodhat a maffiavád Zuschlag János ügyében, ugyanis – a Hír TV helyszínről származó információja szerint – a bíróság megfordította a szokásjogot, így az egyes vádlottakra szabott büntetések indoklásakor elhangozhat a „bűnszervezet” kitétel. Ez esetben fegyházbüntetésre ítélhetik Zuschlagot, nem börtönre, így biztosan nem szabadulhat a kiszabott büntetés letöltése előtt.

Az ítélethirdetés korai szakaszában kiderült, hogy az állami támogatások a fantomszervezetekhez hamis papírok segítségével kerültek, a pénzek pedig privát számlákon landoltak – értesült a Hír TV. Úgy tudni, Zuschlag János fellebbez az ítélet ellen.

A 75 millió forintos kárt 2000 és 2006 között okozták. Fodor Endre bíró szavaiból kiderül, nyolc vádlott esetében állt meg a vád, miszerint hamis papírok segítségével osztottak le állami támogatásokat. Az ítélethirdetés után nem kizárt, hogy az ügyész súlyosbításért fellebbez, korábban ugyanis a kiszabható 5-20 éves büntetés középértékét, tehát 10-12 évet várt, ehelyett kapott Zuschlag János 8 és fél évet.

(MTI/hírTV)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.