A „Szakmák Európa-bajnokságának” is tekinthető EuroSkills verseny hazai győztesei a debreceni Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskola végzett hallgatói lettek. Így Kaplonyi Dávid, Horváth Tibor, Szabó Gábor és Hajdú László képviselik Magyarországot az „Office ICT Team” kategóriában a Lisszabonban megrendezésre kerülő nemzetközi döntőn.
Az EuroSkills Európa legnagyobb szakmai versenye. A 2010-es döntőt december 9-11. között rendezik Lisszabonban, ahova 31 ország több mint 500 versenyzőjét várják. A magyar versenyzők jó eséllyel indulnak, hiszen az első, 2008-as nemzetközi bajnokságon csapatunk a negyedik helyen végzett.
A hazai válogatóversenyre most is közel száz, négyfős csapat jelentkezett – főként olyan középiskolákból, főiskolákról vagy egyetemekről, melyek tagjai a Cisco Hálózati Akadémiai és/vagy a Microsoft IT Akadémiai nonprofit oktatási programnak. A két fordulóból álló verseny első körében a csapatok online feladatokat – teszteket, szimulált hálózati feladatokat – kaptak. A március 19-20-án megrendezett kétnapos döntőbe jutott hat legjobb csapatnak már egy cég mindennapi működésében felmerülő, valós informatikai problémákat kellett megoldaniuk.
A versenyzők amellett, hogy egyes faladatok megoldása közben megismerkedhettek napjaink csúcstechnológiáját jelentő kommunikációs eszközével, a Cisco Telepresence virtuális tárgyalóval, értékes nyereményekkel térhettek haza.
(itextreme.hu)
Marton Nagy: Brussels Is Banking on Toppling of Hungarian Government















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!