Felolvassák a pápa levelét

A svájci katolikus egyház 10 olyan esetet vizsgál, amelyben papok szexuális visszaélést követtek el gyerekekkel. Volt olyan eset, ahol az áldozatok, vagy képviselőik kifejezetten kérték, hogy ne induljon eljárás. A püspöki konferencia szóvivője közölte, hogy az egyház együttműködik az alpesi ország hatóságaival, ha felmerül a bűncselekmény gyanúja.

MNO
2010. 03. 21. 11:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

XVI. Benedek szombaton apostoli levélben kért bocsánatot az írországi katolikus papok által elkövetett szexuális visszaélések áldozataitól és családjaiktól. A pápa szerint a pedofil papoknak nem csak isten, hanem a világi bíróságok előtt is felelniük kell teteikért.

XVI. Benedek levelét a vasárnapi szentmiséken olvassák fel Írországban. Szombaton a levél ismertetése után a freiburgi érsek, a német katolikus püspöki konferencia elnöke bocsánatot kért, hogy 20 évvel ezelőtt az érsekség személyi referenseként részt vett egy pedofil bűncselekmény eltussolásában.

(hírTV)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.