Ismét csökkent az izlandi alapkamat

Az izlandi központi bank szerdán ismét kamatot csökkentett, ezúttal is fél százalékponttal, 9,00 százalékra. A bank utoljára január 27-én csökkentett kamatot, ugyancsak fél százalékponttal. Ezt megelőzően, december 10-én a bank 1 százalékpontos kamatcsökkentést hajtott végre, 10 százalékra. Korábban november 5-én csökkentett kamatot, az infláció mérséklődésének köszönhetően. 2008 őszén, az izlandi bankrendszer összeomlásakor még 18 százalék volt az alapkamat.

MNO
2010. 03. 17. 12:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.