Néhány hete vette át ünnepélyesen a MÁV a gyártó Stadlertől a 60 darabos, korszerű Flirt villamos motorvonatflotta utolsó darabját. Örömünk azonban mégsem lehet teljes, a darabonként több mint egymilliárd forint értékű vonatokat szokása szerint pazarolja a vasút: a dunántúli elővárosi vonalakon még mindig járnak a korszerűtlen, kényelmetlen, műbőr üléses szerelvények, miközben a rosszul szervezett járműbeosztás miatt a Flirt motorvonatok a pályaudvari tárolóvágányokon állnak – olvasható a közleményben.
„Egyesületünk számításai alapján rendelkezésre áll annyi motorvonat, mellyel a lelakott szerelvények teljes egészében kiválthatók a budapesti elővárosi forgalomban – tavaly publikált ütemes menetrendi javaslatunk részletes járműbeosztási terveket tartalmaz” – írja a közlemény. Ezzel szemben a MÁV pazarolja az új járműveit, és a gőzöskorszakból maradt szabályok szerint üzemelteti a XXI. századi motorvonatokat is.
A VEKE szerint a MÁV menetrendjeinek meghatározásánál nem figyelnek az utasok érdekeire, hiányzik a szakmai felügyelet, a kontroll nélkül meghozott döntéseknek pedig a szolgáltatás minőségében és az üzemeltetésben is súlyos ára van. Ezért felszólítják a MÁV vezetését: a lehető legrövidebb időn belül vizsgálják felül a Flirt motorvonatok járműfordulóit, intézkedjenek a lelakott, 40 éves szerelvények teljes kiváltásáról és legalább csúcsidőn kívül a minden utasnak ülőhely biztosításához elegendő vonatkapacitás beállításáról.
Zsidók elleni tömeges merényletet tervező terroristákat nyilvánítottak bűnösnek Angliában















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!