Amint Dzurinda az SDKÚ-DS választási programját ismertető szombati pozsonyi konferencián elmondta, Ficóék elmúlt négy évi kormányzására a sok beszéd, kiabálás, feszültség, támadás és gyűlölet volt jellemző, de az emberekért édeskeveset tettek.
A politikus úgy véli, Robert Fico főleg a politikai stabilitást emlegeti. Dzurinda egyetért vele, de felteszi a kérdést, milyen áron sikerült megőrizni ezt a stabilitást. „Csak olyan áron, hogy közben megkétszereződött az ország adóssága, soha nem látott méreteket öltött a korrupció, kvótákkal és telkekkel üzleteltek, túlságosan drága útdíjrendszert vezettek be“ – sorolta Dzurinda, aki szerint a kormány csak elodázta a problémákat.
Dzurinda szerint a jelenlegi kormány egészségügy terén beígért reformja a húszkoronás vizitdíj eltörlésével kezdődött, és azzal is ért véget. A nyugdíjrendszer terén a nyugdíjasok karácsonyi juttatásának kifizetésével kezdték a változtatásokat, s ezzel be is fejezték. Mivel a kormány kölcsönből adta rá a pénzt, azt majd a nyugdíjasok unokái fogják visszafizetni.
Ficóék kormányzását karbantartónak titulálta az SDKÚ elnöke, de szerinte azt a karbantartást, amit a 2006-ban általuk átadott országban végeztek, csapnivaló volt, aminek eredménye, hogy stagnál a gazdaság, a vidék elnéptelenedik, a roma probléma a Fico-kormány számára nem létezik, az igazságszolgáltatás lassan működik, hiányzik a középosztály támogatása.
Az SDKÚ 2010-2014-es programja Dzurinda szerint Szlovákiát úgy képzeli el, mint sikeres emberek sikeres országát. A párt, amelynek fő célkitűzés: elsősorban a középosztály és a kisgyermekes családok helyzetének megszilárdítása, valamint az igazságszolgáltatásba és a jogállamba vetett hit visszaállítása, 1998-ban már képes volt rá, hogy az országot kivezesse a válságból, s most is képesek lesznek rá.
A párt programismertető konferenciáján, amelyen jóváhagyták az SDKÚ-DS júniusi választásokra vonatkozó programját, vendégként jelen volt Ivan Uhliarik, a KDH alelnöke, Bárdos Gyula, az MKP alelnöke, és részvételét jelezte Richard Sulík, az SaS vezetője is.
(sita)
Hungarian Christmas Market Among Europe’s Most Beautiful















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!