Tekintse meg a Hír Televízió felvételét!
A kampány hajrájára időzítette Újbuda MSZP-s polgármestere az új térfigyelő kamerák beüzemelését. Eddig 33 működött a kerületben, most újabb 15-öt szereltek fel, amelyek képét egy térfigyelőközpontban figyelhetik a rendőrök és a közterület-felügyelők.
A XI. kerület 16-os számú választókörzetében az első fordulót megnyerő Simicskó István nem vitatja, hogy szükség van a kamerákra, de a fideszes képviselő hozzátette: Molnár Gyula 16 éve országgyűlési képviselő és 8 éve polgármester, vagyis lett volna ideje rá, hogy ne kampányfogásként használja a térfigyelő rendszert.
Simicskó István, a Fidesz–KDNP országgyűlésiképviselő-jelöltje elmondta: országosan is rendkívüli módon romlott a közbiztonsági helyzet, és a XI. kerületben is a duplájára emelkedett az erőszakos cselekmények, a gépjárműlopások, illetve a lakásbetörések száma. Kevés a rendőr: körülbelül 200 hiányzik az újbudai rendőrkapitányságról. Simicskó István szerint a térfigyelő kamerák számának növelése jó megoldás, csak jóval előbb kellett volna meghozni ezt a döntést. A Fidesz–KDNP képviselőjelöltje hozzátette: nem kellett volna a kormányzatnak megszüntetnie az albertfalvai rendőrőrsöt.
A kamerák rögzített képét egy hétig őrzik meg a központban. Ahhoz, hogy a teljes kerületet lefedjék, még 25-30 kamerára lenne szükség.
(hírTV)















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!