A kaposvári önkormányzat képviselője múlt csütörtökön osztott szórólapokat az utcán, amikor egy férfi kővel akarta megdobni. A fideszes aktivistának ezt még sikerült kivédenie, megpróbált elszaladni, de a támadója utolérte és pofon vágta. A kaposvári városi bíróság gyorsított eljárásban döntött, az előzetes letartóztatásban lévő férfi első fokon letöltendő börtönbüntetést kapott.
Vadócz Attila, a Somogy Megyei Bíróság szóvivője a hírTV-nek elmondta: az ítélet az egy év nyolc hónap börtön és három év közügyektől való eltiltás, a cselekmény pontos minősítése pedig egyrendbeli aljas indokból elkövetett súlyos testi sértés bűntettének a kísérlete. „A súlyosságra nyilván az lehet az egyik ok, hogy különös visszaesőként követte el ezt a cselekményt” – tette hozzá.
A tettes a tárgyaláson azzal védekezett, hogy trükkös tolvajnak nézte az aktivistát, ezért támadt rá. A férfi legutóbb 2007-ben szabadult a fogházból, testi sértés miatt ült kilenc hónapot. Mostani ítélete még nem jogerős, az ügyész súlyosbításért, a védelem enyhítésért, illetve a minősítés megváltoztatásáért fellebbezett.
(hírTV)
Fontos bejelentéseket tesz a kormány karácsony előtt – kövesse nálunk élőben! + videó















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!