A legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója kedden 2008. szeptember óta először átlépte a 1.100 pontot, főként az Egyesült Államokból érkezett biztató foglalkoztatási és lakáspiaci adatok hatására. Szerdán várhatóan vegyesen indul a nap, a befektetők kivárnak majd, és határozott irányt az euróövezet tavalyi utolsó negyedévi gazdasági teljesítményéről szóló adat ad majd a kereskedésnek.
Londoni értékforgalmazók szerint a FTSE-100, a londoni értéktőzsde irányadó mutatója 0,1 százalékos gyengüléssel kezdhet, a frankfurti DAX-30 index 0,2 százalékos emelkedéssel, a párizsi CAC-40 index 0,1 százalékos gyengüléssel kezdhet szerdán. A FTSE-100 kedden 0,62 százalékos emelkedéssel 5.780,35 ponton zárt, a DAX-30 0,27 százalékkal 6.252,21 pontra emelkedett, a CAC-40 0,49 százalékkal 4.053,84 pontra erősödött.
(MTI)















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!