Szatmári Erzsébet még mindig a történtek hatása alatt áll. Nem érti, hogy amikor a saját hajánál fogva akarja magát kirángatni a pénztelenségből, és nem az önkormányzat nyakára jár segélyért, miért büntetik meg? Az asszonyt öt éve százalékolták le. A rokkantnyugdíja három és fél évtized munkaviszony után 48 ezer forint. Erzsébet 17 éve özvegy, főiskolás fiát egyedül neveli. Negyvenegynehány tyúkot tartok, hogy pótoljam a pénzt. Ezért írtam ki a házam ajtajára, hogy „Tojás van eladó!”. A tojás árából néhány ezer forint jön be havonta — magyarázta. Április 28-án csöngettek a házánál. Két fiatalember állt a kapuban. Tojást kértek. Hoztam a húsz tojást, fizettek, majd elővették az igazolványt, kiderült, hogy vámosok.
Szatmári Erzsébetnek nem volt őstermelői igazolványa. Azt mondta, azért nem váltotta ki, mert évek alatt sem jönne be annyi pénz az értékesítésből, hogy adóznia kelljen. Most várja a büntetését. Nem Szatmári Erzsébet az egyetlen, aki háztól árul tojást. Megyeszerte találni ilyen szövegű feliratokat. Kopasztott csirkét, szezonális gyümölcsöt, zöldséget, őrölt paprikát is kínálnak megvételre háztól.
A békéscsabai Vám- és Pénzügyőri Hivatal az APEH-hel való megállapodás alapján végzett ellenőrzést Mezőkovácsházán. A ház bejáratán több táblát láttak a pénzügyőrök. Hibridcsirkét, pulykát, tojást kínált az ügyfél. Mivel a hölgy nem rendelkezett őstermelői igazolvánnyal, nyugtát sem adott, az ügyet határozathozatalra átadták az APEH-nak — tudta meg a megyei internetes oldal Némedi Varga Évától, a Vám- és Pénzügyőrség Dél-alföldi Parancsnoksága sajtószóvivőjétől. Idén eddig megyénkben öt hasonló esetük volt a vámosoknak.
(beol.hu)

Városháza-ügy: ez bizony nem kamu