Példát mutattak az iskolaépítéssel

Új egyházi iskolaépületet avatnak vasárnap Gödön. A tervek szerint a következő években tornatermet és újabb iskolaépületet építenek, hogy mintegy 200 fős egyházi iskola működjön a Duna-parti városban – közölte a beruházó Búzaszem Alapítvány pénteken.

MNO
2010. 08. 27. 16:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Búzaszem Iskola építtetője a katolikus Magyar Kolping Szövetség, beruházója a Búzaszem Alapítvány, kivitelezője az e célra és az iskolaépület hasznosítására létrehozott Búzaszem Iskola Nonprofit Kft.

Az iskolaépítés ökumenikus jellegű volt: a kft.-t katolikus és református szervezetek alapították, az iskola fenntartója a verőcei református egyházközség, míg a földhasználati jog a Magyar Kolping Szövetségé.

A közösségi iskolaépítés a Pest megyei városban 2004 telén kezdődött, 2004 őszén pedig hét gyermekkel a katolikus közösségi házban elindult a Búzaszem Iskola. Ősztől 113 gyermek jár majd a keresztény alapelvű intézménybe, amely a legutóbbi időkig a katolikus és a református közösségi házban, valamint egy önkormányzati bérleményben működött – írták.

A közleményben olvasható, hogy a Búzaszem Iskola ma már voltaképpen két iskola: az általános iskola a verőcei Géza Fejedelem Református Általános Iskola gödi tagintézménye, a művészeti iskola pedig a keszthelyi Család Általános és Alapfokú Művészeti Iskolához tartozik.

A Búzaszem Alapítvány közlése szerint az iskolába járó gyermekek kivétel nélkül tanulnak zenét és néptáncolnak, „a keresztény szellemiséggel a világ erkölcsi kihívásaira, az emelt szintű angoltanulással pedig a világ kapcsolatteremtési kihívásaira” is felkészítik tanulóikat.

Az iskola megépítését kezdeményező közösség 2006 őszén kapta meg az önkormányzattól a Duna-parti Szakáts-kert egy részét iskolaépítésre, s 2008 őszén elkezdtek építkezni az Ybl-díjas Salamin Ferenc építész tervei alapján.

Az iskolaépítésre az adományokat a Búzaszem Alapítvány gyűjtötte, az iskolaépítés kivitelezője pedig a Búzaszem Iskola Nonprofit Kft.-t volt. A mintegy 300 millió forint értékű épület 150 millió forint készpénzből – benne a Dunakanyar Takarékszövetkezet 80 millió forintos hiteléből –, sok eszköz- és anyagadományból, illetve a szülők és barátok önkéntes munkájából jött létre.

Az iskolaépítésről Első kopogtatás címen könyv jelent meg a Kairosz Magyarnak lenni sorozatában, mert „nemcsak az iskolaépítők, de a kiadó is úgy gondolta, hogy az iskolaépítő összefogás példa lehet mások számára is”.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.