Szász Attila, az igazgatónő ügyvédje a Baon.hu-nak elmondta, hogy Kimpián Ildikó nem tájékoztatta előre döntéséről. Azóta sem egyeztettek, az asszonytól ő is egy SMS-t kapott, hogy most nem tudnak beszélni az ügyről.
A Juhar utcai ügy kapcsán azt tudom mondani, hogy az igazgatónőt – személyétől függetlenül – megilleti az ártatlanság vélelme. Amíg nincs jogerős bírósági ítélet, addig én nem kövezek meg senkit, még akkor sem, ha ez az elvárás. A bíróság döntése után én is megteszem majd a megfelelő lépéseket, amennyiben szükséges lesz – mondta el a megyei internetes oldalnak Bányai Gábor. A Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke az éhségsztrájkkal nem ért egyet. Véleménye szerint ez nem megoldás semmire.
A Juhar Utcai Szakszolgálati és Gyermekvédelmi Intézmény igazgatónőjének üzenetében megszólított Domokos Győző (ő tett feljelentést) a Baon.hu-tól értesült az éhségsztrájkról. Szerinte az üzenet küldője az SMS tartalmából és szövegezőséből kitűnően vélhetően pszichésen beteg. Rendkívül sajnálatosnak tartja, hogy egy esetleg valóban beteg ember irányíthatja az intézményt, de ez egyben magyarázattal szolgál arra is, hogyan történhettek meg azok az esetek a speciális iskola falai között, amelyek miatt most rendőrségi nyomozás folyik. Véleménye szerint mind az ügyészség, mind pedig a rendőrség körültekintően, jogszerűen és objektíven jár el.
Mint ismert, a múlt héten gyanúsítottként hallgatta meg a rendőrség Kimpián Ildikót. Továbbra is szoros ügyészi felügyelet mellett folyik a rendőrségi nyomozás a kecskeméti Juhar utcai speciális iskola ügyében. Ez az az intézmény, ahol a gyanú szerint – egyebek mellett – egy dühöngőszoba működött, ahová a problémás gyerekeket zárták be.
(baon.hu)