Amióta az ambulancia a műtőblokkban működik, a modern kor elvárásainak megfelelően digitális adathordozókra kerülnek a felvételek. Mint azt dr. Andriska István, a baleseti sebészet osztályvezető főorvosa elmondta, ezek elérése, illetve számítógépen való megtekintése azonban rendkívül hosszadalmas. Akár 15-20 percet is igénybe vett egy beteg esetében, mire a felvételek a konvertálás, egyik rendszerről a másikra helyezés után elérhetővé váltak. Ugyanakkor a műtőblokk hatalmas épületében is csak néhány helyen lehet viszonylag könnyebben megtekinteni a képeket.
Ezzel a helyzettel szembesült nemrég az egyik beteg hozzátartozója is. A szekszárdi Kvantum Kft. számítástechnikai cég vezetője is úgy gondolta, hogy ezen változtatni kellene. Éppen ezért felajánlotta a kórháznak, hogy ingyen kiépít a baleseti sebészeti osztályon egy olyan vezeték nélküli hálózatot, amely révén a B épület egész területén elérhetővé válnak a röntgenfelvételek.
Adománya része volt egy laptop is, amelyen az ügyeletes orvosok bárhol, bármikor, és ami a legfontosabb, pillanatokon belül megnézhetik a felvételeket. Ezzel rengeteg időt spórolhatnak, gyorsabbá válik a diagnózis felállítása, könnyebbé válik az ügyeletes orvosok egymással való konzultálása és döntéshozatala.
Az osztály fejlődéséhez régóta hozzájárulnak a nagylelkű felajánlások, amelyeket a Tolna megyei Baleseti Sebészeti Alapítvány a legszükségesebb eszközök beszerzésére fordít. Jelenleg kézsebészeti operatív műszerek vásárlására gyűjtenek.
(teol.hu)

Így fog kinézni a parajdi sóbánya ha elönti a víz