Augusztusban az Egyesült Államok tíz legnagyobb városában a családiházárak alakulását jelző index 0,1 százalékkal csökkent júliushoz képest, míg a húsz legnagyobb város ármutatója 0,2 százalékkal mérséklődött. A szezonális tényezők figyelembe vételével a tízes index 0,2, a húszas index 0,3 százalékkal csökkent.
A szezonális tényezők nélküli augusztusi családiházárak 2,6 százalékkal voltak magasabban az egy évvel korábbinál a tíz legnagyobb városban, és 1,7 százalékkal a húsz legnagyobb amerikai településen. A vizsgált húsz városból csupán öt jelzett áremelkedést havi szinten augusztusban. A 2006. júliusi amerikai családiházár-csúcshoz képest az augusztusi árak közel 28 százalékkal alacsonyabbak voltak.
A lakásvásárlást adókedvezménnyel támogató állami program április végi kifutása, a rekordszámú kényszereladások, az állások alakulásával kapcsolatos aggodalmak, valamint a gyenge kereslet alapján a szakértők arra számítanak, hogy a következő hónapokban tovább csökkenhetnek az amerikai családiházárak.
(MTI)
Morális hasadás és pedofilcirkusz















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!