Kevesebb a baleset, több az ellenőrzés

A tavalyi évhez képest mintegy 30 százalékkal csökkent a balesetek száma Karcagon és környékén – mondta Fejes Zoltán alezredes, a karcagi rendőrkapitányság vezetője.

MNO
2010. 10. 20. 15:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 61 közlekedési balesetből 1 volt halálos, 14 súlyos és 46 könnyű sérüléssel járó. A főbb baleseti ok az elsőbbségi jog meg nem adása, a gyorshajtás és az ittas vezetés volt. A halálos kimenetelű baleset Karcag határában a Kisújszállási úton volt, egy idős férfit ütöttek el, aki kivilágítatlan kerékpárjával fényvisszaverő mellény nélkül haladt ott. Gyorshajtók idén nemcsak a forgalmas utakon, hanem iskolák, óvodák környékén és gyalogosátkelőknél is voltak. A kapitány szeretné felhívni a kerékpárosok figyelmét arra, hogy ittasan ne üljenek fel kerékpárjukra, a KRESZ-t is tartsák be, hiszen biciklizés közben sem szabad mobiltelefonálni.

A rendőrség fokozottan ellenőrizte a motorosokat is, mert többen jelezték, zavarják nyugalmukat a száguldozók. A rendőrök egy nagymotort le is foglaltak. A kapitányság sebességmérő készüléke is folyamatosan dolgozott, a hat településen 5151 felvételt készített a gyorshajtókról. Ez a szám a megyében is nagyon magas, pedig a mérések 60 százaléka bel- és csak 40 százaléka volt külterületen. A karcagi rekordot több mint 160 kilométerrel egy száguldó autós tartja, aki ezért már meg is kapta a büntetését. A gyorshajtókra kiszabott átlagbírság 70-80 ezer forint volt. Az, hogy csökkent a balesetek száma, a kapitány szerint nemcsak a rendőrök folyamatos ellenőrzésének, hanem az állampolgárok felelősségteljesebb közlekedésének is köszönhető.

A rendőrség most nyitni szeretne az állampolgárok felé: arra kérik őket, jelezzék e-mailben vagy írásban a kapitányság címére, hol tapasztalnak száguldozó autósokat, motorosokat, hova állítsák fel a traffipaxot.

(szoljon.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.